SAĞLIK HABERLERİ
Orta Doğu'dan saç, Avrupa'dan burun için geliyorlar
18 Kasım 2017, 12:33 0
Orta Doğu'dan saç, Avrupa'dan burun için geliyorlar
- Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi Başkanı Prof. Dr. Apaydın: - "Orta Doğu'nun hatta dünyanın saç ekim merkezi İstanbul oldu. Burun estetik ameliyatları için de Avrupa'dan hastalar Türkiye'yi tercih ediyor. Çünkü kaliteli estetik hizmet Türkiye'de 2-3 kat ucuza mal oluyor" - "Yabancı estetik cerrahlar, Türk doktorlarının bu konuda bir numara olduğunu kabul etmiş durumda. Çünkü çok ameliyat yapıyoruz, iyi eğitim alıyoruz, halkımız estetik ameliyatı seviyor. Alım gücü arttı, hizmet yaygınlaştı ve ucuzladı"
17 Kasım 2017, 11:07 0
"Meleğimizin kanatları olmaya çalışıyoruz"
- Gaziantepli Arık çifti, hücrelerindeki enzim eksikliği nedeniyle organları büyüyüp işlevlerini yerine getiremez hale gelen 2,5 yaşındaki kızları Melek'i yaşatmak için mücadele ediyor - Evde solunum cihazına bağlı kızları için sosyal medyada "Melek için kanatlarım olur musun" sayfasını açan aile, hastalıkla ilgili farkındalık oluşturmaya çalışıyor - Baba Ünal Arık: - "Elimizden geldiğince meleğimizin kanatları olmaya çalışıyoruz. Amacımız kızımızı yaşatmak, yürütebilmek ve anne baba demesini duyabilmek. Bir baba olarak en büyük isteğim güldüğünü görmek ve onu parka götürmek"
“Kızım ağladığı için seviniyorum“
16 Kasım 2017, 11:08 0
“Kızım ağladığı için seviniyorum“
- Doğum sırasında beyni oksijensiz kaldığı için felç olan ve yatağa bağımlı yaşayan Esila bebek, defalarca kalbinin durmasına, doktorların düşük yaşam şansı vermesine rağmen 3. yaşına ailesiyle birlikte girdi - Anne Aslı Bıçakçı Avcı: - "Doktorlar, kızım doğduğunda ilk yaşını göremeyeceğini söylemişlerdi. Ama o yaşamaktan hiç vazgeçmedi. Belki başka anneler çocukları ağlayınca üzülüyordur ama ben kızım ağlayabildiği için seviniyorum. Şimdi makinesiz nefes alabilsin, yemek yiyebilsin, diğer çocuklar gibi çikolataların tadına varsın istiyorum"
Organlarıyla 4 kişiye umut oldu
14 Kasım 2017, 14:05 0
Organlarıyla 4 kişiye umut oldu
- Aydın Nazilli'de beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki Yılmaz Pamuk’un bağışlanan organları 4 hastaya nakledilecek
09 Kasım 2017, 14:58 0
"Diş kistine mutlaka patolojik değerlendirme yapılmalı""
- Pendik Hospitadent Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Başkırt: - "Çene bölgesindeki kistler en sık dişlere bağlı oluşur. Tekrarlayabilen tipleri olması nedeniyle patolojik değerlendirme mutlaka yapılmalıdır. Ancak kanser oluşumuyla hiçbir bağlantıları yoktur"
İzmir Büşükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu organlarını bağışladı
08 Kasım 2017, 12:02 0
İzmir Büşükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu organlarını bağışladı
İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, organ bağışına destek olmak için tüm organlarını bağışladı.Başkan Kocaoğlu, bir gazetecinin düzenlediği "Yeni Hayat" kampanyası çerçevesinde İzmir Büyükşehir...
Babasının vefatı sonrası kalp için teknoloji geliştirdi
08 Kasım 2017, 11:06 0
Babasının vefatı sonrası kalp için teknoloji geliştirdi
- Ar-Ge teknolojileri üzerine ABD'deki Silikon Vadisi'nde çalışma yürüten İzmirli mühendis, babasını kalp krizinden kaybettikten sonra kalp atışlarını anlık olarak ölçerek internet üzerinden doktora gönderen teknoloji geliştirdi - Elektronik Mühendisi Ergün: - "Hedefimiz kalp rahatsızlıklarını mümkün olduğu kadar erken teşhis edebilmek ve doktorlarla bu dataları bulut (ortak alan) üzerinden paylaşmak"
07 Kasım 2017, 17:49 0
"Anne Dostu Hastane" unvanı kazandı
DENİZLİ (AA) - Acıpayam Devlet Hastanesi'nin "Anne Dostu Hastane" tescili almaya hak kazandığı bildirildi. Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, Acıpayam Devlet Hastanesi'nin daha...
Organ Bağış Haftası
06 Kasım 2017, 21:29 0
Organ Bağış Haftası
İZMİR (AA) - Organ nakli ile yeniden hayata tutunanların belgeselini çeken gazeteci yazar Tuluhan Tekelioğlu Urlalılar ile buluştu. Urla Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen buluşmada, Tekelioğlu'nun yazıp yönettiği "Yeni Hayat"...
03 Kasım 2017, 09:21 0
"İnovatif olmayan firmaların ayakta kalmaları mümkün değil"
- VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Varlıbaş: - "Ar-Ge, tasarım ve inovatif ürün geliştirmeye önem veren firmalar 4.0 adı verilen yeni endüstri devrimi çağında başarılı olabilecektir" - "İnovatif olmayan firmaların ise ayakta kalmaları mümkün olamayacaktır"