ŞEFİKA KESKİN

ŞEFİKA KESKİN

[email protected]

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

25 Nisan 2021 - 15:43 - Güncelleme: 25 Nisan 2021 - 18:52Ülkemiz kendi içinde zor zamanlardan geçiyor. Tüm Dünyada yayılan ve artık ciddi bir tehdit unsuru olan Pandemi süreci ekonomik olarak ülkemizi çok ciddi olumsuz etkiliyor.Bunun için daha ciddi ve net önlemler almak gerekiyor.

Bu süreçte tam kapanma sağlanmadığı sürece gelecek zamanları da kurtaramama tehlikesi ile karşı karşıyayız. Zira haftanın belirli günleri belirli saatler kapanma yaşandığında virüs ne izin alıyor ne de söz dinliyor. Bu yüzden en az bir ay tam kapanma şart. Bu kapanma sağlanmadığı sürece sokaklar, caddeler, metrobüsler, otobüs ve dolmuşlar insan kalabalığı ile dolup taşacak ve virüs çılgınca yayılmaya devam edecek.

Tabi anlayamadığım diğer bir konu bu kalabalıklara normalde izin verilirken 23 Nisan gibi Ulusal Egemenliğimizi kazandığımız ve Atamızın çocuklara armağan ettiği Bayramı sadece virüs bahanesiyle sokağa çıkma yasağı ile yaptırmamak !!! Bu doğru değil…Ve bu bizim içimize yönelik bir eleştirim… Ama neyse ki balkonlarından seslenen halkımız zaten bunu telafi etmektedir.

Dünya üzerinde bize karşı doğru olmayan bir sürü davranış biçimi sergilenirken bizim kendi içimizde gerçekten acilen birlik ve beraberlik sağlamamız şarttır. İşte en son yaşadığımız yanlış bir tarih bilgisi kazası… Bilgi eksikliği ile dolu çok acı bir siyasi hata… ABD nin Ermeni Soykırımı söylemi ile tökezlediği bir süreç…

Hiçbir şekilde bu söylemi kabul etmiyor ABD ve ABD gibi düşünen ülkelerin bu söylemler üzerinden siyasi çıkarlar elde etme çabalarını reddediyoruz. Bu konu kendi içimizde hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden ortak milli duruşumuzdur.

Biz Türkiye Değişim Partisi olarak ve şehitlerimizin kanıyla sulanan vatan topraklarımızda sen ben demeden ve hiçbir ayrım yapmadan birlikte tarihte verilen mücadeleler ve kazandığımız zaferi, Bayrak Birliği Hudut Birliği çerçevesinde Atatürk’ümüzün ilkeleri ve Cumhuriyetimizin kazanımları ile geleceğe taşıma kararında ve azmindeyiz. Önce İNSAN olma odaklı ideolojimiz ve hedefimiz yarınlarımızın bu topraklarda yine çok güçlü inşa edileceğinin temelidir. Hiçbir güç tarihi yanılgılarla bizim çağdaş modern ilerlememizi durduramaz.

ABD'nin bugün kirli tarihi söylemlerle oluşturmak istediği atmosfer asla ve asla bizim topraklarımızda hissedilmeyecek ve biz Ülkemizi birlik ve beraberlikle muassır medeniyetler seviyesinde geleceğe taşıyacağız. Bu böyle bilinmeli ve bizim milli ve manevi tüm değerlerimizle , şanlı tarihimizle , kutsal vatan topraklarımızda daima güçlü bir yapıyla yürüyeceğimizi artık tüm dünya öğrenmelidir.

Tarihi iyi okuyamayan toplumlar önce dönüp kendi tarihlerine bakmalıdırlar işte en kritik nokta burasıdır ve ABD ile ilgili bu konuya girersek sanırım ürkütücü bir geçmişi görürüz ki tavsiyem ABD bu sayfaları tekrar GÖZDEN GEÇİRSİN. Evet bilgi ve bu bilgiye ulaşmak için araştırma çok önemlidir. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak Eğitim çatısında sevgi ve bilgi ile donanmış nesiller yetiştirerek ve böylesi yanlış tarihi bilgileri düzeltme çabasında olarak Ülkemizin mutlu geleceği için el ele kol kola omuza omuza yürüyor ve hiçbir engel tanımıyoruz.

ŞEFİKA KESKİN EĞİTİM POLİTİKALARINDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

YORUMLAR

  • 0 Yorum