Halil İbrahim BİRCAN

Halil İbrahim BİRCAN

[email protected]

Çandarlı hem yetim hem öksüz mü?

22 Ocak 2021 - 13:02

Ülkemizde ve Çandarlı’mızda uzun zamandır beklenen karlı ve yağmurlu kış günleri nihayet geldi..
Coronavirüs salgınından belki de daha tehlikeli olan susuzluk kapımıza dayandı. Kanaatimce maalesef toplum olarak tehlikenin farkında değiliz. Biz toplum olarak felaketi yaşamaya başladıktan sonra, ah, vah çekmeye başlıyoruz. Yani günlük yaşıyoruz. Peki yetkililer tedbir alıyor mu? Hayır almıyorlar. Çünkü onlar da günü kurtarmaya bakıyorlar. Böyle büyük çoğunluğu duyarsız bir toplumun seçtiği temsilcilerden de duyarlılık beklenemez. Çünkü onlar da seçilinceye kadar halkla beraber gibi görünüyorlar. Seçildikten sonra arayın ki bulasınız. Nasıl olsa seçen halk, kendilerini denetleme görevi yapmıyor, onlar da bu yüzden çok rahatlar.
İşçi, memur, emekli ekonomik zorluklar altında ezilirken, beyefendiler milyarlarca maaş alırlar ve Devlet imkanlarını da istedikleri gibi kullanırlar. Onlar için ekonomik kriz, geçim sıkıntısı gibi sorunlar yoktur..
Bildiğiniz üzere Çandarlı’mızda Yaz aylarında yaşadığımız ciddi bir su kesintisi sorunu vardı. Hani büyüklerimiz ”Varlık içinde yokluk yaşıyoruz” derlermiş ya, bizimkisi de tam da buydu. Hazır yapılmış ve içinde yaklaşık 2,5 milyon metreküp su ile dolu olan bir içme suyu göletimiz var. Ancak biz halk olarak bu durumda susuzluk yaşadık. Sebep neydi? İleriye dönük projeler üretmekte geç kalan bir yerel yönetim ve öngörüsü olmayan idarecilerdi. Duyarlı bir çok dostumuzla birlikte ,sosyal medya platformumuz üzerinden örgütlenerek yaptığımız imza kampanyası ile 20 gün gibi kısa bir sürede topladığımız,6600 imza ile gösterdiğimiz tepki sonucunda beklediğimiz çalışmalar başladı. İçme suyu göletimizin arıtma tesisi  inşaatı başladı.
Tekrar Çandarlı’mıza  Hayırlı Olsun.
Umarız bir aksaklık olmadan çalışmalar sonuçlanır ve su sorunumuz ortadan kalkar.Bu vesile ile de çalışmaların takipçisi olduğumuzu bir kez daha hatırlatmış olalım. Yazımın başında beklediğimiz karlı ve yağmurlu günlerin nihayet geldiğindan bahsetmiştim. Bildiğimiz üzere Coronavirüs salgını nedeniyle, birçok sahil beldesinde olduğu gibi Çandarlı’mız da da, sadece bahar ve yaz aylarında kalan birçok hemşehrimiz, büyükşehirlere dönmediler. Dolayısıyla bu kış günlerinde daha yoğun bir nüfus yoğunluğumuz var. Tabii bu yoğunluk da, başta ısınma olmak üzere çeşitli altyapı sorunların da beraberinde getiriyor. Bugünlerde ciddi ir elektrik kesintisi sorunu ile karşı karşıyayız. Trafo patlaması nedeniyle, elektrikli aletlerle ısınma sorununu çözmeye çalışan hemşehrilerimiz bu soğuk kış günlerinde ısınamadıkları gib, bir de üstüne,elektrikli ev aletlerininde bozulması sebebi ile katlamalı bir mağduriyet yaşıyorlar.
Yetkililer ne yapıyor peki? Sadece laf yapıyorlar. Neymiş efendim şebeke kaynaklı arızaymış.
Vay be, çok ikna edici..!
Elektrik şirketlerinin gönderdiği Faturalarda, anlamakta zorluk çektiğimiz bir çok kalemde bizden ücret talep ediliyor.Ancak verilen hizmetin kalitesi de düşüyor.Ülkemizin başlıca sorunu olan, her alanda, yanlış özelleştirme politikaları sonucunda, vatandaşlar olarak bizler sermaye sahiplerinin oyuncağı haline getirildik.
Elektirik, su, ulaşım, haberleşme, gıda  gibi temel ihtiyaç kalemlerimiz son derece pahalı olmasına rağmen ,aldığımız hizmetin kalitesi de ,paralel olarak yükseleceğine, ters orantılı olarak düşüyor.. Dünya da böyle bir örnek var mıdır bilemiyorum. Elektrik şirketlerinin  yöneticilerini bir an önce bu sorunları çözmeye ve yerel yöneticilerimizi de, konuya duyarlı olmaya davet ediyorum..
SAYGILARIMLA

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://www.habergundemim.com/candarli-hem-yetim-hem-oksuz-mu-makale,3877.html

Habergündemim

YORUMLAR

  • 0 Yorum