H.Eylem KOÇ

H.Eylem KOÇ

[email protected]

Yiğidi öldür hakkını yeme derler !.

13 Kasım 2020 - 14:24

İzmir büyük bir deprem yaşadı, depremde canlarımız vefat etti, günlerce bir umut olsun diye tüm İzmir seferber oldu.

İzmir’in bu davranışı tüm ülkeye örnek olması gereken bir durumdu.Siyasi görüşü ne olursa olsun acıdan siyaset yapılmayacağını İzmir’liler tüm ülkeye ögretti bence.

Deprem sonrası koordinasyon çalışmalarında dahi nasıl siyaset yaparız derdine düşenlere hiçbir şey söylemeyeceğim.Onlar İzmir’den gereken cevabı çok iyi aldılar, almaya da devam edecekler.

Ama acıdan dahi siyaset yapmaya çalışanların, tüm engellemelerine rağmen acının siyaseti olmaz diyen ve her ne olursa olsun şartları zorlayarak, engelleri göğüsleyerek İzmir’linin her an yanında olmayı bilen insanları anlatmam ve tebrik etmem gerekiyordu.

İlk olarak Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç'ı tebrik edeyim istedim.Neden mi ?

Acıdan en çok zarar görenler çocuklardı.Onlara yiyecek, içecek gıda yardımları tabiki yapıldı, ama asıl ihtiyaçları belki de biraz moraldi.Bunca acının içinde onlar çocuktu, tabiki çocukca istekleri olacaktı.

Duyduğuma göre, acılara merhem olmaya çalışan Av. Erhan Kılıç bir çocuğa; başka bir isteğin var mı ? diye sormuş o da oyun oynamak eğlenmek istiyorum deyince, bunca acıya rağmen her çocuk bu travmayı atlatsın düşüncesi ile ekibini görevlendirip çocuklarla oyun oynamış, oynatmış.

Dün de haberlerde gördüm, o depremzede çocuklar tüm acıları unutmuş, Buca Belediyesi görevlileri ile oyunlar oynuyor, gözlerinin içindeki parıltılar etrafa ışık saçıyordu.

Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç erzaktan giyim kuşama, depremzedelere tüm desteği sağladı biliyoruz.Ama asıl o çocukların gözlerindeki parıltıyı canlandırması paha biçilemezdi.

Kendisini şahsım,tüm ekibim ve yüreği güzel İzmirli dostlarımız adına canı yürekten tebrik ediyorum. Haber Ege’nin bir madalyası olsaydı ilk size hediye ederdim teşekkürler Kılıç.

YORUMLAR

  • 0 Yorum