H.Eylem KOÇ

H.Eylem KOÇ

[email protected]

İnce Hüsran....

23 Ağustos 2021 - 23:03

Pazar günü yapılan memleket Partisi İzmir İl kongresi bence büyük bir hüsranla sonuçlandı.

Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnce iktidara giden yolun ilk meşalesini İzmir'den yakacağız imaları ile cümleler kurarken kongre konuşması tüm hayalleri suya düşürdü.
Suya düşürdü diyorum yanlış anlaşılmasın . Hayalleri kuranların hayallerini suya düşürdü demek istiyorum
Neden derseniz içi boş iddialarla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i hedef aldı .
Zannediyorum ki kendisine inanan partililerede büyük bir şok yaşattı.
Ülkemizde bir parti liderinin konuşacak o kadar çok malzemesi varken sayın İnce Tunç Soyer’e parti afiş ve bayrakları indirdi iddiasıyla direkt suçlamalarda bulundu.O kadar ki İzmir'de İzmir'in Başkanını sözleri ile gömmeye çalıştı .
 Kendisinin tek başına iktidar olma hedefini anlatmaya çalışan bir parti başkanı,il kongresinde iktidara giden yolların meşalelerini buradan yakıyoruz derken kentin belediye başkanını direkt hedef olarak gösterdi.
Bilmiyorum belki danışmanı böyle yapmasını istemiştir,çünkü Muharrem İnce'nin siyasi zekasına ben bile yakıştıramadım bunu,yani bunu Muharrem İnce'nin yapabileceğine inanmak istemedim.
Yılların siyasetçisinin Tunç Soyer'e böyle saldırırsam prim yaparız düşüncesinin olma ihtimali benim kanaatimce yüzde sıfır.
Peki ne düşünmüş olabilir 
Bilmiyorum ilk aklıma gelen belki de danışmanları böyle bir şey söyledi fakat eğer ki danışmanları böyle bir şey söylediyse o danışmanlarından hemen uzaklaşması lazım, hiçbir danışman ülkenin bu son günlerinde hedef alınacak veya malzeme edilecek onlarca olay varken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i hedef almasını isteyemez diye düşünüyorum
Muharrem İnce bunu yapmamalı idi ,en azından yine yılların siyasetçisi eski Menemen Belediye Başkanı, hususiyetle 4 defa da Belediye başkanlığı yapmış ve memleket partisi'nin son yıldız transferi Tahir Şahin'e keşke kongre konuşması stratejisi önden verilmiş olsaydı. 
Eminim Tahir Şahin bey bu konuyu bilmiş olsaydı, Muharrem İnce veya danışmanları her kim düşündü ise bu polomiği ,mutlaka ikaz ederdi, çünkü ülkede konuşacak bu kadar çok şey varken özellikle tek başına iktidara gelmeye iddialı olan bir partinin genel başkanının Tunç Soyer'i afiş ve pankart dolayısıyla hedef alması akıl kârı değil derdi.
Her şeyi bir kenara bıraktım Muharrem bey siz yılların tecrübeli siyasetçisisiniz velevki danışmanlarınız böyle bir atak yapmanızı ve bundan pirim yapmanızı istese sizin bunu hemen fark edip itiraz etmeniz gerekmiyormuydu, afiş ve pankartlara olan tepkinizi dile getirirken daha nazik daha kibar bir dille daha ince cümleler kurmanız gerekmiyormuydu.
İzmir halkını iyi tanımış olmanız gerekiyor sayın İnce ,İzmir halkı ister partili olsun ister partili olmasın sizin yaptığınız bu davranıştan dolayı Belediye Başkanı Tunç Soyer' i size yedirir mi sandınız.
Bu arada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in zekasına bir kez daha hayran kaldık ,tek başına iktidara gittiği iddiasıyla il kongresini yapan bir partinin kongre konuşmasında kendisini hedef almasını iki adet net twitle polemiğe girmeden altüst etti.
Yani demek istedi ki hayaller İzmir gerçekler Muharrem İnce 
Hadi anlayan anlasın bakalım......
Hatice Eylem 
Koç
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum