ERCAN TATI

ERCAN TATI

[email protected]

SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK!!

30 Eylül 2020 - 23:32

Çok bildik bir slogan değilmi? ''SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK'' Neden böyle bir başlık ile başladım derseniz! Sanmayınki sizi konuşmaya eleştiri yapmaya davet ediyorum.
Zaten neyi konuşacaksınız veya eleştireceksiniz ki?

Örneğin bugün itibarı ile 1 ABD doları 8.000.-Tl ye gelmiş. Size ne? Ben dahil maaşımızı dolar ile almıyoruz ki. Üzerinize afiyet olmayan işlere bulaşmayın. Çünkü, geldiğimiz durum itibarı ile bırakın konuşmayı, yazmayı düşünceniz bile suç unsuru görülüp canınız sıkılabilir.

Dün elektrik ve doğalgaza zam geldi, doğalgaz yaklaşık %34.7 zam gördü, size ne? nasılsa havalar güzel bu havalardada dogal gaz ile ısınmıyoruz . Haa! eee havalar soğuyunca şişen doğal gaz faturalarını düşünüyorsanız, çok nankörsünüz Ülkemiz Şaha kalktı ekonomik değerlerimiz tüm Dünya Ülkelerini kıskandırıyor. Siz varya siz hala neleri düşünüyorsunuz.

Elektrik % 32.3 zam gördü, açma kardeşim açma bütün lambaları açma hatta hiç açma bak elektrik faturası nasıl geliyor. Hele televizyonu hiç açma, nedenmi? Hem fazla elektrik gitmesin hemde tv kanallarındaki %90 kanalın haberlerini izlersen bildiklerinide unutursun.

Birazda pazara inelim, Domates (kaldıki tam mevsimi) fiyatı 5 Tl. ile 10 Tl. arası, Barbunya 18-20 TL. Karpuz hala 2.-Tl. Bamya 20.-Tl. patlıcan,taze fasulye vs. devam edebiliriz. pahalımı diyorsunuz. nankörlük yapmayın ya hükümet TL.den sıfırları atmasaydı ne yapacaktınız. Kaldıkı eğer çok sıkıntı varsa, Tl.den birkaçsıfır daha atılır olur biter.

Şaka biryana kemer sıkma diye bir söz varya, öyle bir haldeyiz ki kemer memer vs. kalmadı ve bu kış eğer doğal gaz ve elektriğe bir zam daha gelirse şaşırmayın, doğalgaz veya elektrik ile ısınmanın maliyetini düşünerek tekrar sobalı günlere hazırlanın.

Yazıya "susma sustukça sıra sana gelecek" diye başladım ya! bence susun çünkü görülüyorki sıra mıra kalmadı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum