Abdurrahman KÜTÜKÇÜ

Abdurrahman KÜTÜKÇÜ

[email protected]

İktidarın en azından yakın olduğunu gösterebiliriz...

12 Kasım 2020 - 22:39

Köşe yazısı yazmayı fazla bilmem aslında, sağolsun genç editörümüz Ulaş benim söylediklerimi kırmadan dökmeden biraz da keserek yazı haline getiriyor.Aslında yıllar önce de fark ettiğim fakat ülkemizin son zamanlarında artık tamamen görünür hâle gelen bir durum konusunda yazmak istedim.
Köşe yazısı yazmayı fazla bilmesem de hayatı okumayı,belki de yaşım gereği iyi biliyorum.
Kıymetli dostlarım,ülkemiz bundan önce nice badireler atlattığı gibi, bundan sonra da bir çok badireyi atlatmaya gücü yetecek bir karaktere sahiptir.Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Sadece yaşanan her şeye objektif bakmayı ögrenmemiz,bizi daha kolay gerçekleri görebilmemize yardımcı olacaktır.
Sayın Muharrem İnce ve sayın Mustafa Sarıgül’ün Chp dışında kendilerine bir yol haritası çizmesini eleştirenlere,objektif bir bakış ile bakmaya çalışalım mesela. Muharrem İnce’nin memleket hareketi,Mustafa Sarıgül’ün de 2010 yılında sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Chp’nin başına gelişiyle rüzgarın önünü kesmemek için partileşmesini ertelediği Türkiye değişim hareketinde,son zamanlarda yaşanan hareketlilik, sosyal medyada çok saygısız ve seviyesiz eleştrilere maruz kaldı.
Eleştiri veli nimetimiz derseler desinler ama ben şahsen bu eleştirileri yapanların bazılarının (hatta büyük bir kısmının) profillerini incelediğimde, hatırı sayılır çoğunluğunun Tunceli’li kardeşlerimiz olduğunu fark ettim.
Aklıma şu şüphe gelmedi değil, doğal olarak Chp’yi değil de memleketlisi Chp Genelbaşkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu savunuyorlar.
Peki bu savunan yoldaşlarımız, Chp’nin 70 yıldır neden iktiar olmadığını niye eleştiriyor.
Oysa ki Chp veya sol ideoloji 2 yada 3 kısa dönem iktidar oldu.O da rahmetli sayın Bülent Ecevit’in o saygınlığı ve dehası sayesinde bence.Gördüğüm kadarıyla sayın İnce de sayın Sarıgül de,sayın Ecevit’in yolunda gitmeyi planlıyor.Şimdi eleştirmek yerine bu ideolojiye neden bir şeyler katmayalım diye düşünüp artık iktidar hayalleri kurmak için en azından hakaret tarzında eleştirilerden vargeçsek olmaz mı ?
Belki bu sayede yıllardır iktidarı hayal dahi etmeyen bir zümreye, iktidarın en azından yakın olduğunu gösterebiliriz...
Ne dersiniz ?

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bakı Okutan
  2 hafta önce
  Hiç kimse 70 yıldır iktidar olamadı diye CHP'yi eleştirmiyor bir gerçeği ortaya koyuyor, düşünün osmanlı emperyalistlere teslim olmuş ama Mustafa Kemal emperyalistleri denize dökmeyi başarıyor ama buna rağmen halk cahil, Mustafa Kemali halife yapmak istiyor zaten Cumhuriyeti benimseyemedi, seçimler açık oy kapalı sayımla yapıldı, siyasi olarak Atatürk'ü CHP'yi benimseyemedi 50'de iktidarı CHP'den aldı alış o alış, Ecevit koalisyonlarla geldi, ülkenin gerçeği bu ve nerdeyse resmen şeriata geçeceğiz, bu nedenle tüm yurtseverler Millet İttifakında buluştu her kesimden oy alabilecek adaylarla ankara istanbul alındı hala incenin don kişot gibi tavırlarının kime hizmet ettiğini azıcık aklı olan anlar
 • NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
  2 hafta önce
  Ben Yunanistan kökenli bir TÜRKÜM Kilicdaroglu bir TÜRKMENDIR muharrem ince denen bir pontus rum dölünü elestirmek icin tuncelili olmak degil TÜRK EVLADI OLMAK VE DAMARLARINDA TÜRK KANI TASIMAK YETERLIDIR !