Abdülvahit KOÇ

Abdülvahit KOÇ

Köşemdeki Yazılarım
[email protected]

Biz bu oyunu bozarız

05 Ekim 2021 - 13:23 - Güncelleme: 05 Ekim 2021 - 13:25

Konuşacak yazacak o kadar çok şey var nasıl konuşalım ,nasıl anlatayım ben de bilmiyorum.
Konuşmak ,anlatmak çözüm olurmu ,aslında onuda bilmiyorum.
Ne olacak bizim halimiz ...

Dava kelimesinin altının bu kadar oyulduğu ,vatana millete ,halkına hizmetin adının bu kadar yerelere düşürüldüğü başka bir zaman varmı? Yaşım nisbetinde bilmiyorum
Konuşamıyoruz belki , konuşursak ülkemize ,milletimize zarar veririz diye düşünüyoruz. Belki bizi yok etmek isteyenlerin ekmeklerine yağ süreriz korkusu ile konuşamıyoruz.
İyimi yapıyoruz...
Doğrusu ne ...
Onuda bilmiyoruz...
Korkmadan konuşmak lazım diyoruz ama korkuyoruz belli ki 
Mesela bir ilçede dindar olduğu bilinen bir partinin ilçe başkanı yolsuzluk da ,dolandırıcılıkta çığır açtığı söylentileri hatsafhaya ulaşsada ilçede görevli tüm personel bunlara şahit olsada sessizlik hakim .
İkinci eşinden olan çocuklarını öz babasının üzerinde gösterip babası vefat ettiğinde emekli maaşını Hz. Allah'tan korkmadan alan insanların, yöneticilerin var olduğunu bile bile korkuyoruz bunu söylemekten belki utanıyoruz.
Aynı şekilde başka bir  ilçenin yöneticisi kendisine yeni sevgililer bulurken, gariban İslam'ın genç kızlarını kendi nefsi arzuları uğruna harama teşvik ederken, bunu bilen yöneticilerin "özel hayatı bizi ilgilendirmez" sözü bizlerin İslam'dan ne kadar uzaklaşmış olduğunun bir göstergesi durumunda .
Ne olacak bizim halimiz peki...
Bir ilçenin kaymakamı eğer mülki idaresinde olan beldede kendine evli bir dost tutmuş ise, gecenin dördünde liseli aşıklar gibi evli bir kadına mesajlar yazıyor, bunu bilenler de susuyor ise soruyorum size ne olacak bizim halimiz.
Kendi yaptıkları edepsizlikleri bilenleri farkeden yöneticilere müsamaha gösteren üst yöneticiler Hz. Ömer r.a nı örnek aldıklarını söyleyecek kadar utanmazlar ise ne olacak bizim halimiz...
Biri gelecek korkuyu korkutmadan cennete gidemezsiniz diyecek...
Biz bu oyunu bozarız.

Not:
Bu yazıyı okuyan failler inşallah kendilerine bir ders çıkartırlar. Çıkartmadım çıkartmam, ben daha güçlüyüm siyasi olarak benim gücümü bilmiyorsunuz diyen beni kimse bu koltuktan indiremez diyen varsa bir süre sonra belgeleri ile isimleri de yazacağım. Haya edip hatasını idrak edenler müstesna...

 

Vesselam...

YORUMLAR

  • 0 Yorum