SERPİL GÜLEÇYÜZ

SERPİL GÜLEÇYÜZ

Hakkında

SERPİL GÜLEÇYÜZ KİMDİR?
Balıkesir’de doğan Serpil Gülecyüz sırasıyla Balıkesir Necati Bey Öğretmen Okulu, ve Eskişehir Üniversitesini bitirdi.

Profesyonel çalışma hayatına ilk okul öğretmeni olarak başlamış, öğretmenliğin sevgi, saygı ve bilgiyle yürütüleceğinin bilincinde, bireyleri, çağın bilgi birikimine sahip, bilgisini yaşamında kullanabilen, Cumhuriyet ve Demokrasi düşüncesi yerleşmiş, gelişen dünyaya uyum sağlayacak nitelikte öğrenciler yetiştirmek adına, ülkenin her yerinde çalışmıştır.
Eşinin görevi nedeniyle İstanbul’a gelmiş, kısa bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra,  başladığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve  İstanbul Kadıköy İlçesi Milli Eğitim şübe müdürlüğü görevine 2012 yılında emekli oluncaya kadar devam etmiştir.İş yaşamı süresince yönetim, halkla ilişkiler, eğitim ve öğretim teknikleri, liderlik, zaman yönetimi, pozitif düşünce üretimi v.b birçok kurs ve seminerlere katılarak eğitim almıştır.

Yöneticilik yaşamını, insan emeğini kutsal bilerek, karşılıksız hizmet anlayışıyla, amatör bir ruh ama profesyonelce yürüterek, hep ilklere imza atmıştır. Ülkenin aydınlık geleceği olan kadınlarımız ve gençlerimizde ilgili birçok proje planlamış ve yürütmüştür.

 pilot üsteğmen Nuri Güleçyüz’ le evlendi. Grafik ve Reklam tasarımcısı ve Veteriner Hekim olan iki kız evlada ve dört toruna sahiptir.

“Hayatı anlamlı kılan, insanlığa yapılan hizmetlerdir” diyen Serpil Güleçyüz’ün yaşamının her döneminde sivil toplum çalışması ve dernekçilik vardır. Bu yüzden sivil toplum çalışmalarını da gönüllü ama profesyonel bir çalışma olarak tanımlamaktadır.

Uzun süre başkanlığını yürüttüğü Emekli Subay Eşleri ve Yakınları Derneği üyeliği, Boğaziçi Soroptomist Kulübü üyeliği, Dostluk Derneği üyeliği bulunmaktadır. 1991 yılında 118Y Yönetim Çevresi Bostancı Lions kulübü üyesi olmuştur. Halen Menemen Kubilay Lions Klübü kurucu başkanı,118.R Yönetim çevresi Lions eğitim Koordinatörü,Ege Kuzey Kafkasyalılar Dostluk Klübü Derneği Başkanlığını yürütmektedir.Kurucusu Olduğu Çerkez kadınları Teavün cemiyeti derneği üyeliği devam etmektedir.

Gerek meslek yaşamı, gerek dernekçilik yaşamında, sayısız ödüllerle ödüllendirilmiştir.