Ergün DUR

Ergün DUR

Hakkında

Ergun DUR

1973 Malatya doğumlu olan Ergün Dur, ilköğrenimini K.Maraş ili Afşin ilçesine bağlı Çoğulhan Kasabası`nda, orta ve lise öğrenimini Düziçi Öğretmen Lisesi`nde üniversite öğrenimini ise A.Ü. Eğitim Fakültesi`nde tamamladı. Ortaokul ve Lise yıllarında amatörce uğraştığı fıkra, karikatür ve mini birkaç yazısı çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı. Şuan "Balkan Günlüğü Gazetesi"nde haftalık köşe yazısı yazmaktadır.
       Yurdumuzun çeşitli mezra, köy, kasaba, şehirlerinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Şu an Milli Eğitim Müdürlüğünde yöneticilik yapmaktadır. Çevre ve doğa dostu yazarımız, seçimle Konak İlçe İzci Kurulu Başkanı olmuş ve bu sırada “Sigara, Alkol ve Uyuşturucuya Hayır Kampanyası” ulusal ve yerel basında ilgi uyandırmış, yurdun değişik illerinde de bu kampanyanın yapılmasında ciddi çalışmalar yapmıştır. Görev yaptığı okulda “Bir Yudum Anadolu Dergisi” çıkarılmasını sağlamış ve bu dergide yazısı çıkan her öğrenciye (sanırız ülkemizde böyle bir olay ilk) TELİF ücreti ödeyerek “Emeğe Saygı” nın öneminin bu yaşlarda öğrenilmesi gerekliliğine dikkat çekmiştir. Yine bu çalışmalar da ulusal basının ilgisini çekmiştir. Yazarımız, Türkiye-Fransa işbirliği kapsamında düzenlenen “Projeye Dayalı Okul Yönetimi” çalışmasında Fransız uzmanlarla çalışıp, Fransa’nın değişik şehirlerindeki (Poitiers, Nyon) yapılan eğitim ziyaretlerinde çeşitli incelemelerde bulunmuştur. Almanya nın değişik kentlerinde (Duesseldorf, Solingen, Wupertal) “Aile Eğitimi” ile ilgili seminerlere katılmıştır. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü nün öncülük ettiği ulusal düzeyde yapılan ve yurdumuzun dört bir tarafından bilimsel projelerin yarıştığı, geleceğin bilim adamlarını yetiştirmeye yönelik “4.Eğitim ve Bilim Olimpiyatı” organizasyonunda aktif rol almış ve bu projelerle ilgili, proje öğretmenlerine seminerler vermiştir. Manisa Valiliği nin "251 Bin Dev Öğrenci Projesi"nde yazarımızın kitabı (Hepsi Hikaye Geç Bunları Demeyin!) basımı yapılan kitaplar arasına girmiştir.
        Ayrıca yazarın, seyahat etmek, kitap okumak, spor yapmak (futbol, basketbol ve masa tenisi), balık tutmak (pek beceremese de) merakı vardır.
www.ergundur.com.tr