Türkiye Değişim Partisi'nden bir ilk daha!

Türkiye Değişim Partisi, parti meclisi ve merkez karar yönetimleri bünyesinde, sivil toplum kuruluşları merkez yönetim kurulları oluşturmaya başladı. Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül'ün daha önceki açıklamalarında Türkiye Değişim Partisi iktidarında 12 milyon engelliyi temsil eden 'Engelli Bakanlığı' kurulacak demişti, bunun ilk ayağını oluşturmak için Genel Başkan Yardımcısı Gülnur Kamaşak'ın başkanlığında engelli birimi kuruldu.

Türkiye Değişim Partisi'nden bir ilk daha!
17 Kasım 2021 - 15:34
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül'ün daha önceki açıklamalarında Türkiye Değişim Partisi iktidarında 12 milyon engelliyi temsil eden 'Engelli Bakanlığı' kurulacak demişti, bunun ilk ayağını oluşturmak için Genel Başkan Yardımcısı Gülnur Kamaşak'ın başkanlığında engelli birimi kuruldu. Başkan Yardımcısı Tayfun Güler ve Basın Danışmanı Abdurrahman Kütükçü'nün içinde bulunduğu engelli birimi merkez karar yönetim kurulu üyeleri 16.11.2021 Salı günü Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Başkanlığında ilk toplantılarını gerçekleştirdiler. Bu toplantıda çıkan görüş öncelikle 81 ildeki il başkanlıkları bünyesinde engelli birimlerini oluşturup illerdeki engelli STK'larıyla ortak hareket ederek çalışabilecek engelli vatandaşlara  istihdam ortamını yaratmak oldu. Daha sonrası için ise İl başkanlıklarından gelecek raporları genel başkan, parti genel merkezi ve parti meclisi, merkez karar yönetimleriyle çözüm yollarına ulaştırmak olacak. 

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bu birimler sayesinde, çalışabilir engelli vatandaşların istihdam edilmesinde ve desteklenmesine büyük katkı sağlayacak. Bu zamana kadar STK'lar haricinde engelli vatanşlar için yapılmış bir çalışmanın olmaması Sarıgül'ün gözünden kaçmıyor ve bir ilki gerçekleştirerek parti içinde kurduğu engelli birimiyle engelli vatandaşlara desteğini gösteriyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum