Sorun değil çözüm üretmeye geliyoruz.

Türk siyasetinde tarih yazan ve siyaset tarihinin en hızlı teşkilatlanmasını gösteren Türkiye Değişim partisi İzmir kalesini teslim almaya hazırlanıyor.

Sorun değil çözüm üretmeye geliyoruz.
26 Temmuz 2021 - 17:19 - Güncelleme: 26 Temmuz 2021 - 18:05
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Partisinin 1.olağan kongresi için İzmir'e geliyor.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül 1.olağan kongre öncesi habergündemim.com ve haberege.com tr genel yayın müdürü H.eylem Koç ile söyleşi yaptı .

Türkiye'nin siyasi olarak en hızlı teşkilatlanmasını başaran Mustafa Sarıgül önderliğinde Türkiye Değişim Partisi bu başarıyı neye borçlu olduklarını anlattı .

Sarıgül ;bu başarıyı aslında iki şıkta görmek mümkün ,birincisi yılların tecrübesi diyebiliriz .Türkiye değişim hareketi olarak uzun yıllar tüm ekibimizle birlikte halkın içinde yoğrulduk , biz yeni kurulan bir parti gibi görülsekte yıllardır halkın içinde vatandaşlarımız ile iç içe değişimin tüm hareketini iyi analiz ettik,bu bize yaşanılan tüm sorun ve sıkıntıları daha net görmemizi ve çözüm yollarının neler olduğunu ,neler yapabileceğimizi çok net ögrenmemizi sağladı .

İkincisi ise Temel ilkelerimiz.
Bunlar neler derseniz ,ülkemizin mutluluğu, ülkemizin gelişmesidir .Koltuk peşinde koşup, ilkeleri ve düşünceleri bir tarafta bırakmak asla değil. İlkeleri için, yemin edenler o ilkelerine sonsuza dek sahip çıkanlar mutlaka başarılı olacaklardır.

İlkelerimizden taviz vermeyen, hedeflerimizden en ufak bir sapma göstermeyen, vicdanlı, tutarlı, özgüven içerisinde siyasi çalışmamızı sürdüren teşkilatımızın başarılı olması kaçınılmazdır. 

Türkiye Değişim Partisi'ni kim ve neden kurdu dersek bunu kısaca nasıl cevaplarız ? sorusuna Sarıgül;
Çocuğunu okula gönderemeyen, anneler babalar kurdu. Borçlarını ödeyemediği için dükkanlarını kapatan esnaflarımız kurdu. Traktörüne mazot, toprağına tohum alamayan çiftçilerimiz kurdu diyebiliriz.
Torunlarına bayram harçlığı vermekte zorlanan emeklilerimiz kurdu. Asgari ücretle evimi nasıl geçindiririm diye düşünen asgari ücretlimiz kurdu. Türkiye Değişim Partisi’ni üniversite mezunu işsizlerimiz kurdu, konuşmaktan korkan, çekinen binlerce gencimiz kurdu. Şiddet gören, maalesef öldürülen kadınlarımız kurdu. Fatih Sultan Mehmet de benim, Osmanlı da benim, Cumhuriyet de benim, Mustafa Kemal Atatürk de benim diyenler kurdu diyebiliriz.dedi 
 
Peki ilk seçimde halkın yüzde ellisinin oyunu alabilecekmisiniz?

Şimdi H.Eylem hanım , mesela sizden örnek verelim , ideolojik düşünceniz ne bilmiyorum, belki gazeteleriniz olduğunu içinde bunu ögrenmemizi istemiyorsunuzdur ama milli görüş mayası ile yorulduğunuzu biliyorum,gazetelerinizin istihbarat olarak bir çok bilgiyi kolaylıkla aldığınıda biliyorum siz benim ve ekibimin tüm Türkiye'de  nasıl çalıştığını iyi bilen birisiniz ,bu kadar kısa sürede teşkilatlanmasını tamamlayan bir parti olduğumuzu siz dahi kabul ediyorsunuz, bu halkın bize güveninin en büyük göstergesidir.Halkın sorunları ile direk ilgilendiğimizi görüyorsunuz , başarının problemi çözmekten geçtiğini siz daha önceleri de söylemiştiniz, halkın içinde halkla iç içe olan ekibimiz nasıl ki ideolojik olarak aynı düşünceye sahip olmasa da insanların gönüllerine girebilmiş ise bizde ilk seçimde mutlaka söylediğiniz başarıya ulaşacağız demektir .
İdeolojik düşünceleri bize zıt olan kişiler bile bizim bu başarımızı tebrik ediyor ve gönüllerinde bizlere yer veriyor ise değişim çoktan başlamış demektir.

Biz projelerimiz ile halkın direk sorunlarını çözmeye yöneldiğimiz müddetçe , vatandaşlarımızın da gönüllerini kazanmaya devam ettiğimiz sürece bu ülke,tek çarenin Türkiye değişim Partisinde olacağını anlayacaktır.

Biz işçinin sorunlarını biliyoruz,çözümün işçiyi mutlu etmekte olduğunu biliyoruz
Biz çiftçinin yaşadığı tüm sıkıntıları biliyoruz,hasata kadar ne zorluklarla geldiğini ,hasat zamanı hak ettiği değere satma hayalini en iyi biz biliyoruz, çözümün çiftçiyi memnun etmek olduğunu da çok biliyoruz.


Ögrenciyi ,ögretmeni ,evliyi ,bekarı genci ihtiyarı ,kadını erkeği tüm vatandaşlarımızın hayatının içinde yaşadıkları sıkıntılarının çözüm yollarını biliyoruz.

En önemlisi de tüm ekibimizle gece gündüz demeden çözüm yolları bulmak için çalıştığımızı da halkımız biliyor.

Biz onun için diyoruz ki sorunları çözmeye geliyoruz ,sorun değil çözüm üretmeye geliyoruz.

Yakında İzmir'de 1.olağan kongremizi yapacağız,İzmir değişime çoktan başladı , değişimin tüm ülkemize neler kazandırdığını hep beraber göreceğiz .  

YORUMLAR

  • 1 Yorum