Reklam

Siyasi partilerde istifa depremleri

CHP izmirde sessiz sedasız istifalar yayılıyor.

Reklam
Reklam
Siyasi partilerde istifa depremleri
20 Eylül 2020 - 12:20 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 - 12:47
Reklam

Haberege nin ulaştığı bilgiye göre izmirde 25845 üyenin istifa ettiği görüldü. 

Chp yönetiminin yanlış strateji uyguladığı ve yönetimin uyguladığı parti içi ayrışmanın partiyi ikdara götürmeye yönelik çabalarının olmadığını iddia eden binlerce üye chp den istifa etti. 

İstifaların büyük çoğunluğunu, partide liyakatın olmadığı belediye başkanlıklarının kendi içinde üçe dörde bölündüğü, bu onun adamı, bu bunun adamı diye üyelerin  birbirine düşman edildiği, parti kendi içinde birlikteliği sağlamamışken ülke içinde bütünlüğü sağlayamayacağı endişesi taşdıkları nı dile getirdi. 

Sadece İzmir'de binlerce kişinin istifasının devamının  geleceğini söyleniyor.

Tüm illerde istifaların bu kadar çok olması il ve ilçe yöneticilerini telaşlandırdı. 


Aynı telaş diğer partilerde de var. 

Aynı telaşına giğer partilerde olduğu özellikle iktidar partisinde de görüldüğü iddia edildi, buna kanıt olarak geçen günlerde medyada çıkan haberlere göre Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan nın bazı vatandaşları bizzat arayıp partiye davet etmesi olarak söylendi. 

Pandemi süresinde döğün taziye 30 ağustos zafer bayramı gibi bir çok etkinliğe kısıtlama getirilirken üye kayıt törenleri dözenlemesi bunun göstergesidir denildi.

Halk mevcut partilerden umudunu kesmiş bir yenilik bekliyor görüntüsü verirken  yeni partiler yeni liderler istiyor sözleri ayyuka çıktı. Muharrem İnce'nin memleket hareketi ile Mustafa Sarıgülün Türkiye değişim hareketinin hızlı bir şekilde toparlandıkları ve il ve ilçe başkanları bölge toplantılarına başladıkları başladıkları bu haberleri dogrular nitelikte. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam
Reklam