Mustafa Sarıgül Yola çıktı

Türkiye Değişim Hareketi on yılı aşan fedakarlıklar zincirine son veriyor ve Aralık ayında kuruluş dilekçesini veriyor.

Reklam
Mustafa Sarıgül Yola çıktı
18 Kasım 2020 - 12:50 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 13:12
Reklam
Mustafa Sarıgül yola çıktıTürkiye değişim hareketi (TDH) Mustafa Sarıgül önderliğinde partisinin 40 kişilik kurucular kurulu üyeleri ile Ankara'da ilk toplantısını gerçekleştirdi.  Toplantıda, Ocak ayında faaliyete geçmesi planlanan partinin kuruluş tarihini öne çekme kararı alındı. ( Muhtemelen Aralık ayının üçüncü haftası)
Kesin tarih bu hafta sonu yapılacak ikinci toplantı ile karara bağlanacak.
İzmir’den Sabri Erbakan ve Şefika Keskin’in yer aldığı Ankara Marriot otelde yapılan ilk toplantıya kurucular listesindeki tüm isimler katıldı. ( İzmir İl Başkanlığı için Akif Akar ismi Sarıgül’ün İzmir depremi nedeniyle yaptığı inceleme gezisinde dile getirilmişti)

TDH İzmir Kurucu Üyesi Şefika Keskin


Toplantıda Aralık ayında partinin kuruluş dilekçesinin verilmesi, parti program ve tüzüğü ve gelecek için bir yol haritası çizildi.


TDH İzmir Kurucu Üyesi Sabri Erbakan

Toplantıda Aralık ayında partinin kuruluş dilekçesinin verilmesi, parti program ve tüzüğü ve gelecek için bir yol haritası çizildi.
Kuruculara hitaben yaptığı konuşmada TDH lideri Sayın Mustafa Sarıgül ülkenin tüm toplumsal, siyasal ve etnik kesimlerini bir araya getirecek bir parti ile yola çıktıklarını söyledi.
“Yepyeni bir program ve çarpıcı çözüm önerileri ile herkesi şaşırtacağız. Partimiz sağ sol ayırımının duvarlarına mahkum olmayacak. Soğuk savaş döneminin kavramlarına meydan okuyacağız. Biz 83 milyonun partisi olacağız. Göreceksiniz ki hangi ideolojiye hangi dine hangi ırka hangi mezhebe ait olursa olsun tüm vatandaşlarımızla Türkiye Değişim Hareketi arasında bir gönül bağı kurulacak. Çünkü biz samimiyet ve içtenlikle bu ülkenin her insanına kardeşçe gönlümüzü açacağız. Türkiye Değişim Hareketi, Türkiye'nin önüne yeni bir yol açacak. Tükenmiş umutları yeniden yeşertecek. Türkiye Değişim Hareketi, şu veya bu partinin seçmenine değil, Türkiye sevdası ile tutuşan her bir vatandaşın gönlüne, desteğine ve gücüne taliptir. Biz başkasının sofrasından pay almaya gelmiyoruz. Biz bu ülkenin tüm insanlarına zengin ve bereketli bir vatan sofrası kurmaya geliyoruz. Bu sofrada herkese yer olacaktır. Bu sofrada herkesin karnı doyacaktır. Türkye Değişim Hareketi her türlü sebeplerle ayrıştırılmış, birbirine düşman edilmiş, küstürülmüş büyük Türk Milletini aynı hedefte ve aynı yolda birleştirmek için geliyor”
Mustafa Sarıgül’ün toplantıda dile getirdiği en önemli sorun da bugün birçok siyaset adamını yakından ilgilendiren, ve tüm vatandaşların dikkatini çekeceğine inanılan ‘ Bizim bagajımızda ayrımcılık yok, bizim bagajımızda öteki yok’ sözleriydi.
Ayrıca varolan birçok siyasi hareket gibi geçici ve tabela partisi olmayacaklarını dile getiren şu sözler ise uzun bir maraton koşacaklarını dile getiriyordu.
“Biz Ankara’ya kiracı olmaya değil ev sahibi olmaya geliyoruz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum