Reklam
Reklam

Mustafa Sarıgül Özel Röportaj

Mustafa Sarıgül’ün uzun yıllardır beklenen Türkiye Değişim Hareketi CHP’nin son kongresi sonrası tekrar hareketlendi

Reklam
Mustafa Sarıgül Özel Röportaj
22 Ağustos 2020 - 16:40
Reklam

Mustafa Sarıgül’ün uzun yıllardır beklenen Türkiye Değişim Hareketi CHP’nin son kongresi sonrası tekrar hareketlendi.

Haber Ege’nin de katıldığı Şişli Sevgi Merkezi toplantısı sonrası görüştüğümüz birçok kişi bu ortamda ülkemizin TDH hareketine gerçekten ihtiyacı olduğunu ve acil olarak Türkiye çapında örgütlenmeye başlanılması gerektiğini belirtti. Toplantı sonrası ilk adımı Mehmet Ali Oğuş başkanlığındaki İstanbul İl örgütü atmış, birçok ilçe başkanı toplantıda hazır bulunmuştu. Bizde Sayın Sarıgül’e hareket ve geleceği konusunda sorularımızı iletmek istedik. Zor da olsa Sayın Sarıgül’e ulaştık.

Sayın Başkan, öncelikle bu kısıtlı sürede bize zaman ayırdığınız için Haber Ege ailesi olarak teşekkür ederiz.

Haber Ege: Sayın Başkan, Sevgi Merkezinde yapılan toplantıda Türkiye’nin size ve Türkiye Değişim Hareketi ekibine ihtiyacı olduğu dile getirildi. Siz bu konuda ne söyleyeceksiniz?

M. Sarıgül: Farkındayım. Çok beklettim. Çok üzgünüm. Şartlar o zaman öyle gerekti.

Haber Ege: Farkındaysanız bugüne kadar yaptığınız fedakarlıklar yeter deyip partinizi kurup yola çıkacak mısınız?

M. Sarıgül: Elbette. Ben ve arkadaşlarım çok fedakarlık yaptık. Bu yaptığımız fedakarlığın karşılığında bir teşekkür bile alamadık.

Haber Ege: Yola DSP ile mi yoksa Türkiye Değişim Hareketi ile mi devam edeceksiniz?

M. Sarıgül: DSP de bizim evimiz, Türkiye Değişim Hareketi de bizim evimiz. Arkadaşlarım nereye bizi uygun görürlerse hep beraber oraya yerleşeceğiz ve orada mücadele edeceğiz.

Haber Ege: Sayın Muharrem İnce bu hareketin neresinde veya bu harekete dâhil olacak mı?

M Sarıgül: Muharrem Bey, sevdiğimiz ve saydığımız bir dostumuzdur. Ailemizin içinde yeri mevcuttur. Kendisi siyaseti ve ahde vefayı iyi bilir. Nereye isterse oraya dâhil olur.

Haber Ege: Sayın Muharrem İnce ile bu konuda herhangi bir görüşmeniz oldu mu?

M Sarıgül: Sayın Muharrem İnce ile her zaman görüşüyoruz. Bu konuları hiç konuşmadık. Ancak konuşmayacağımız anlamına gelmez. Kaldı ki biz yıllardır kimseyi ötekileştirmeden herkesle konuşuyoruz. Herkesle de konuşacağız ve görüşeceğiz.

Haber Ege: İstanbul, İzmir ve Ankara’daki yol arkadaşlarınızın heyecanlarının son safhada olduğunu biliyoruz. Diğer illerde durum nedir acaba?

M. Sarıgül: Heyecan tüm Türkiye’ye yayılmış. Kars’tan Edirne’ye kadar arkadaşlarımız akın akın buraya geliyor.

Haber Ege: Partinin kuruluşunu ne zaman ve nerede yapacaksınız?

M.Sarıgül: Hele önce bir toparlanalım. Heyecanımız bir yatışsın. Ondan sonra kuruluş tarihini ve yerini arkadaşlarımla karar vereceğiz. Üstümüzdeki külleri silkeleyelim, temizleyelim. İşimiz kolay değil. Olmayacak da… Çok zor günler bizi bekliyor. Eskiden daha zor. Halkımız bizden çok şey bekliyor. Halkımızın bu beklentilerine artık tepkisiz kalamayız. Bundan sonra halk bizden ne istiyorsa ben ve arkadaşlarım her türlü fedakârlığa hazırız ve yapacağız.

Haber Ege: Sayın Başkan son söz olarak kamuoyuna ne söylemek istersiniz?

M. Sarıgül: Ülke uçuruma doğru gidiyorken biz evde oturup bekleyemeyiz halkın feryadına seyirci kalamayız yola çıktığımızda kesinlikle geçmişe dönüp bakmayacağız  tartışmak da istemiyoruz projelerimizle söylemlerimizle halkın karşısına çıkacağız hiç bir partiyi de eleştirmek istemiyoruz.

Haber Ege: Sayın Başkan sorularımıza verdiğiniz yanıtlar için Haber Ege ailesi olarak çok teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dileriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum