Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'ne doğru

- AK Parti Manisa İl Başkanı Mersinli: - "(CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesi) Geçmiş dönemlerin etik dışı siyaset anlayışı bir kez daha gündeme çıktı"

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'ne doğru
25 Nisan 2018 Çarşamba 17:45

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, CHP'den 15 milletvekilinin istifa ederek İYİ Parti'ye geçmesine ilişkin, "Geçmiş dönemlerin etik dışı siyaset anlayışı bir kez daha gündeme çıktı." dedi.

Mersinli, parti binasında yaptığı basın toplantısında, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi sürecini değerlendirdi.

Seçim sürecinde CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesi olayının yaşandığını hatırlatan Mersinli, şunları söyledi:

"Sürpriz bir şekilde geçmiş dönemlerin etik dışı siyaset anlayışı bir kez daha gündeme çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden 15 milletvekili enteresan bir şekilde, milletvekilliğine yakışmayacak siyaset içi ve dışı herkesin midesini bulandıracak bir şekilde, bir genel başkan eliyle Cumhuriyet Halk Partisinden alınıp İyi Parti'ye götürüldü. Hatta en son meclis oturumunda bu arkadaşlar İYİ Parti'nin grubuna alışamamışlar ki Cumhuriyet Halk Partisi grubuna oturmuşlardı. Gerçekten 17 yıldan bu yana siyasetle uğraşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu iş mide bulandırıcı, çok kötü bir olaydı. Halkın oyuyla seçilmiş milletvekillerinin böyle koyun pazarlığı yapar gibi bir yerden alınıp bir yere gitmesi vicdanları yaralamıştır. Cumhuriyet Halk Partili seçmenler de İYİ Parti'yi destekleyen insanlar da bundan bir parça mahcubiyet duyup, mideleri bulanmıştır diye düşünüyorum."

Mersinli, partilerinde milletvekili adaylık sürecinin başladığını da belirterek, hafta sonuna kadar yoğun bir başvuru beklediklerini sözlerine ekledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.