Öğrenciler Uzunburun Tesislerine dikkat çekti

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak Manisa’nın çöp sorununu tarihe gömen Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nin önemi, İzmir Özel Tatış Fen Lisesi öğrencileri tarafından gündeme taşındı.

Öğrenciler Uzunburun Tesislerine dikkat çekti
29 Mart 2018 Perşembe 12:20

İzmir Özel Tatış Fen Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu ‘Çevrenin Genç Sözcüleri’ grubu, ders konusu olarak işledikleri ‘Çöp Bir Sorun Mu Yoksa Başlangıç Mı’ isimli proje ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım’ı ziyaret etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan en büyük çevreci yatırım olarak Manisa’nın kanayan yarası çöp sorununu ortadan kaldıran Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nin önemini konu alan öğrenciler, Daire Başkanı Yıldırım’dan tesis hakkında bilgi aldı.
Katı atık ve tesisi vatandaşlara sordular
İzmir Özel Tatış Fen Lisesi öğrencileri, Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Tesisi ile ilgili olarak halkın arasına inerek tesisin önemini sorguladı. Öğrenciler atık ve çöpün birbirinden farklı olduğunun anlatıldığı proje kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti. Ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım’ın konuğu olan öğrenciler, projelerinden bahsederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Proje kapsamında yer alan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi hakkında da soru yönelten öğrencilere Daire Başkanı Yıldırım, tesis hakkında teknik bilgilerin yanı sıra tesisin çalışmasına yönelik de detaylı bilgiler verdi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım’ı ziyaret ederek bilgi alan öğrenciler daha sonra okullarına döndü.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.