Kısa aşkların son cümlesi !


Ebru Göner

Ebru Göner

20 Haziran 2017, 22:54

Yalnız kaldığım hayatta hep sevenleri alkışladım.Gec kalınmış aşkın nöbetçileri gibiydik;  Gözlerin gözlerime değdiği o güne kadar..

Ayrılık acısı gibidir sevmenin acısı, seviyorum derken acı çekenler arasindasindir da bilemezsin bile! Ask öyle bir şeydir ki, benim gibi bir adamı dahi inletir geceleri seviyorum diye? 

     Hoşgeldin Dünyama ey aşk!

      Hoşgeldin uykusuz gecelerim! 

       Hoşgeldin olmaz sabahlarım!

Bana ancak diliniz anlattı, dili olanın dile getiremediklerini..

Duvarlar renkli olsa da karanlıkta ne görebilirsin ki?

Sevgim gerçek olmasaydı, Aglayabilir miydim? 

Kömür ben; kömür derler adıma.isiksiz kalan gözlerimden aldım adımı ben.Hayir, hiç birşey böyle kömür karasinda başlamadı oysa? Ben deli dolu biriyim aslında.. ama sadece şu an doluyum.k

Kaybedecegini bile bile neden mücadele ediyorsun dediler, öleceğini bile bile yaşadığını unutmuşlardi sanki  o an.. hiç bozmadım sizi! Yasamak bir ziyafetti belkide? Bu ziyafete davetli kişiler pek çoktur şüphesiz, ama masaya oturmayı başaran çok az insan vardir dostum!

Belki de haklısın dostum, sıfırın gücü yoktur ama unutma ki kaybedecek bir şeyi de yoktur.Arkamdan konuşan insanların hayallerinde imzam var benim.Kiyiyi gören gözlerim, kaybetmeye değer cesaretin var benim.

Üzülme can! Dogruysan zarar gördüm deme, bil ki iyiler mutlaka kazanır.Ceza kaldırılabilir ama suç insanın içinde sonsuza dek yaşar.Yolu doğru olanın yükü de ağır olur elbet.İste bir tek yaşanarak ogrenilirmis hayat, ne okumak ne demek dinlemek çare olmuyormuş.Bildiklerimi neden anlatmadigimi anla şimdi!

Sadece gözlerimin renginden anla kömür karasını? Herşey üstüne gelip seni dayanamayacagin bir noktaya getirdiğinde, o çimen yeşili ya da okyanus mavisi gözlerin kömür karasına dönüşecek.

İşte orası kaderinin değişeceği noktadır! Yolun karşısında söylediklerini anlamayan birisi varsa, en iyi cevap sunmaktır.Bir insan kendi kimliğiyle konuşurken pek az kendisi gibidir.Ona bir maske verilirse gerçeği anlatabilir ancak.Hadi onu bunu özlersin sorun değil, insan kendisini özlüyorsa sıkıntı büyüktür.Dile getirilmemiş bir düşünce, sadece gidilmemiş bir yol gibidir.

     Bir kadının alnı dudaklarından daha değerlidir azizim! Bil ki dudaklardan dökülecek seni seviyorum sözü önceden alnına yazılmıştır. Dilsizdir benim acılarım, konuşmazlar kimseyle? Sadece benim canımı acıtırlar.. Sağır feryatlarim duymaz kimseler sırdır sevmecelerim bilmecelerimdir, çözülemez.Kalani hak ettiği gibi agirladiysa bu yürek, gideni de layık olduğu gibi uğurlamasıni bilir elbet!

     Gönül yorgun düştüğünde, yürek dilsiz kalır.Sessiz konuşuyorum artık sadece anlayabilenlerin dilinden...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.