İSLAM HABERLERİ
Üç ayların başlangıcı
17 Mart 2018, 12:46 0
Üç ayların başlangıcı
MANİSA (AA) - Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Allah'ın bazı mekan ve zamanları diğerlerine göre daha feyizli ve mübarek kıldığını belirten Müftü Cihan, 19...
3 aylar ne zaman başlıyor?
05 Mart 2018, 10:22 0
3 aylar ne zaman başlıyor?
İslam dünyası mübarek 3 ayları bekliyor. Peki 3 aylar ne zaman başlayacak?
Cuma günü anne babanın kabirlerini ziyaret etmek
04 Mart 2018, 12:47 0
Cuma günü anne babanın kabirlerini ziyaret etmek
Cuma günü mü'minler için özel bir gündür. Bugünde anne babanın kabrini ziyaret etmek, bazı sureli okumanın özel mükâfatı vardır. İşte detaylar...
Namaz Nasıl Kılınır?
04 Mart 2018, 12:43 0
Namaz Nasıl Kılınır?
Ömer Nasuhi BİLMEN Hoca Efendinin Beş vakit namaz nasıl kılınır tarifi: Bilindiği gibi namazlar farz, vacib, sünnet ve müstahab kısımlarına ayrılmakta ve ikişer, üçer, dörder rekatlı bulunmaktadır. Bu namazlar daha önce yazdığımız üzere farzlarına, vaciblerine, sünnetlerine ve adabına riayet edilerek şöyle kılınır:
İslam Dini Nedir?
04 Mart 2018, 12:30 0
İslam Dini Nedir?
İslâm Dîni Nedir? İslam'ın diğer dinlerden farklı yönleri nelerdir? İslâm'ın Dışındaki Dinlerin Geçerliliği Neden Kalkmıştır? İslâm Dininin Özellikleri Nelerdir? İslâm Dîni Nedir? İslam'ın diğer dinlerden farklı yönleri nelerdir? İslâm'ın Dışındaki Dinlerin Geçerliliği Neden Kalkmıştır? İslâm Dininin Özellikleri Nelerdir?
Din neye denir? İnsan hayatında dinin yeri nedir?
04 Mart 2018, 12:23 0
Din neye denir? İnsan hayatında dinin yeri nedir?
Din Nedir? İnsan Hayatında Dinin Yeri Nedir? Dinin Fertlere ve Cemiyete Sağladığı Faydalar Nelerdir? Dinler Kaça Ayrılır? Bâtıl Dinler Nasıl Ortaya Çıkmıştır? Son Din Hangisidir? İlim ve Din Arasında Herhangi Bir Çatışma Söz Konusu mu? İlim - Din İlişkisini Açıklayan Bazı Güzel Sözler: