İşçi dostu ve kardeşi olan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kamu toplu sözleşme mektupu

Kamu Toplu Sözleşmesi Öncesi İşçi Kardeşlerinden Mektup...

İşçi dostu ve kardeşi olan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kamu toplu sözleşme mektupu
22 Mayıs 2021 - 15:27 - Güncelleme: 22 Mayıs 2021 - 15:33
Kamu Toplu Sözleşmesi Öncesi İşçi Kardeşlerinden Mektup,
Sayın Cumhurbaşkanım,
Bu yıl yapılacak olan Kamu Sözleşmesi'nde tıpkı geçmişte rahmetli Erbakan Hocamızın yaptığı gibi sizinde bu yıl ki Kamu İsçi Toplu Sözleşmesi'ni yapmanizi talep ediyoruz.Şimdi "Neden ben Toplu Sözleşmeyi yapacağım ?" diye sorabilirsiniz.Sebeplerini açıklayacağım.
1.Türkiye işveren sendikalarının(THİS) Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığının sağlık işçilerinin toplu sözleşmesiyle ve üniversite hastanelerinin sağlık işçilerinin toplu sözleşmesini bizzat incelediğinizde ne demek istediğimizi görebilirsiniz.2.Bildiğiniz gibi taşeronlar işçilerinin 2017 kadro sürecinde başta sizin son Başbakanımız Binali Yıldırım Bey'in ve Çalışma Bakanımız Jülide Sarıeroğlu Hanım'ın emeğini nasıl harcadığını üniversite sağlık işçilerinin toplu sözleşmesinde ve Aile Sosyal sağlık işçilerinin toplu sözleşmesinde görebilirsiniz. Çünkü işçileri savunacak tek mevki makam sizsiniz. THİS'in dilinden sizin anlayacağınızı düsündüğümüz için talep ediyoruz. 
3.Sağlık işçilerin 11 saat engelini ve haftalık 40 saat talep ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Uluslar Arası Çalışma Örgütü'nün(İLO) sağlık işçileri 11 saat çalışamaz diye bir anlaşması yoktur. 
Bunları tüm sağlık işçileri olarak talep ediyoruz. Bunu kesinlikle Çalışma Bakanımız Sayın Vedat Bilgin Bey yanlış algılamasın. Çünkü işçilerin gidecek bir yeri kalmamıştır. THİS'in anlayacağı dil işçi dostu olan Cumhurbaşkanımızın dilidir. Ve son olarak üniversite sağlık isçilerinin adalet için ve toplu sözleşmedeki mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mikail
    3 ay önce
    Bu Mektubu yazanların aklından şüphe ediyorum....insan bu Kadar cahil olmaz.... sen Eski kadrolu işçilerin Aldıklarını Eşleştirsene Ge....Z... Aldıkları yevmiyeleri yaz 60-gün yerine 90 gün alan kurumları örnek ver ezik