'Bakanlıktaki FETÖ'cülere neden hesap sorulmuyor''

Resul Kurt, köşesinde FETÖ'cülerin bazı bakanlıkları kullanarak hükümeti yıpratma girişiminde bulunduğunu ancak bunun hesabının halâ sorulmadığını yazdı.

'Bakanlıktaki FETÖ'cülere neden hesap sorulmuyor''
02 Aralık 2017 Cumartesi 10:29

15 Temmuz şanlı direnişiyle unutulmayacak tarihi bir hezimet alan hain FETÖ ve ipini elinde tutan alçak üst akıl bu kez de CHP ve Zarrab üzerinden Türk milletine operasyon çekiyor.

Star gazetesi yazarı Resul Kurt ''FETÖ’KOPİ ile yeni senaryolar devrede''başlıklı bugünkü köşe yazısında AK Parti’nin tek başına iktidar olamadığı 7 Haziran seçimleri döneminde devletin bazı üst kademelerinde görevli FETÖ’cülerin halkı bezdirmek için çeşitli uygulamalar yaptığını ve bu sayede hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yıpratmak istenildiğini yazdı. Kurt, söz konusu FETÖ kumpasının günümüzde de devam ettiğini bazı örnekler vererek anlattı.

İşte Kurt’un yazısından öne çıkan başlıklar;

''7 Haziran seçimleri öncesinde paralel yapının en yoğun şekilde örgütlendiği Maliye Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, KOSGEB gibi kurumlardaki yanlış uygulamalar seçim sonuçlarının doğrudan etkilenmesi hedeflenmiş ve vatandaşlar dört koldan baskı altına alınmıştı.

Özellikle geçmiş 2015 yılında seçim öncesinde FETÖ’cü bürokratlar eliyle devreye alınan 65 yaş ve engelli aylığında yaşanan sorunlar, haksız ve hukuksuz bir şekilde Maliye-SGK-Çalışma Bakanlığı-Trafik-Belediye gibi çeşitli kurumlarca uygulanan cezalar, Okul Aile Birliklerinden SGK prim teşviklerinin iadesinin istenmesi, 550 bin Bağ-Kur’luya 3 bin TL ile 30 bin TL arasında değişen geriye dönük cezalar uygulanması, ecri misillerin yüksek tutarda belirlenerek seçim öncesi tebliğ edilmesi, kamu kurumlarının denetimlerinin gereksiz yere yoğunlaştırılarak vatandaşlar ve esnafın tedirgin edilmesi vatandaşları küstürmüştü.

Yine aynı şekilde şimdilerde de başta haksız-hukuksuz cezalar, abartılı ve baskıcı denetimler, araçlarda cam filmi ve MTV artışı (Cumhurbaşkanımız el koydu ve düzeltildi), gelir vergisi diliminin (yüzde 27’den 30’a) artırılması (Cumhurbaşkanımız el koydu vazgeçildi), Adıyaman üzerinden tütün konusunun kaşınması ve provokasyonlar hep yeni senaryoların devreye alındığını işaret ediyor. Bir yandan yurtdışında yaşanan gelişmeler, öbür yandan ana muhalefet CHP başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’kopi belgelerle mesnetsiz, hesapsız, kitapsız iftiralarda bulunması düğmeye basıldığını gösteriyor.

(…)

NATO’daki skandalı ortaya çıkaran Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt’un adını duymayan kalmadı sanırım. Devletin gizli belgelerini elde ettiği ve casusluk iddiası ile FETÖ’cülerin “Askerî Casusluk ve Şantaj Dâvâsı”nda sanık yapılmış, toplam 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

İzmir’de “Askeri Casusluk” kumpasındaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına dair iddianamede Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki bazı personelden sorumlu “abi” olan ancak daha sonra örgütten ayrılan “Ateş”kod adlı gizli tanık “2010-2011 yıllarında askeri casusluk ile ilgili yapılan ilk planın Ankara’da  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında yapılan bir toplantıda planlandığı, bu planın da bakanlıkta görevli üst düzey bürokrat ……. tarafından gizlice kayıt altına alındığı” yer alıyor. Peki “Askeri Casusluk” kumpasındaki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı üst bürokratına ne oldu? Bu kumpasla yüzlerce hayatı karartan ve halen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında devlet memurluğuna devam eden bürokratlara neden hesap sorulmuyor? Çalışma Bakanlığında bankamatik memurları kim koruyor?

(…)

Kripto FETÖ’cüler her ne kadar kendilerini gizlemiş olsalar da, göreve giriş, hızlı yükselme, bolca takdirname, maaş ikramiyesi ile taltif ödülü önemli bir kriterdir.

(…)

FETÖ’başının altın nesil dediği mankurtlarını kurtarmak için yılanla bile gerdeğe girecek FETÖ’başının bazı siyasi partilerle yakın temasta olduğu, bunların İP’iyle mankurtlarını kurtarmak istediği apaçık görülüyor.

Mankurtlaşmış ve ömrünü bir acuzeye heba etmiş, umutlarını FETÖ’başının rüyalarına bağlayanlara bu seferki tepkinin 15 Temmuz’daki gibi olmayacağını, kendilerini vatandaşın elinden kimsenin kurtaramayacağını belirtmemiz lazım.''

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.