“Tuna Masters Teos“ balıkçılık turnuvası sona erdi

- Baracuda isimli tekne ile yarışan ekip, yakaladıkları 295 kiloluk dev bluefin orkinos ile en büyük balık ödülünü kazandı - Balık Türkiye'de düzenlenen turnuvalarda yakalanan en büyük orkinos olarak kayıtlara geçti

“Tuna Masters Teos“ balıkçılık turnuvası sona erdi
24 Eylül 2017 Pazar 22:30

İZMİR (AA) - İzmir’in Seferihisar ilçesinde düzenlenen "Tuna Master Teos" balıkçılık turnuvası sona erdi.

Teos Marina'nın ev sahipliğindeki turnuvanın ilk gününde, Shamu adlı tekne ile 146,75 kilogram ağırlığında orkinos yakalayan Sinan ve Doğuş Kuran ile Osman Bulutlar, Ömer Karaosman, Bora Özer ve Alptuğ Önal'dan oluşan ekip, genel klasman birincisi oldu.

Tornado isimli tekme ile yarışan Mahmut, Can ve Cem Özgener ile Ethem Çolak'tan oluşan ekip, yakaladıkları 128,5 kiloluk orkinos ile bu alanda ikincilik elde etti.

Marine isimli tekne ile yarışan Suatcan Tokgöz ve Fikret Mesut Kocabıyık'ın yer aldığı ekip ise yakaladıkları 116,2 kiloluk orkinos ile genel klasman üçüncülüğünü kazandı.

Baracuda isimli tekne ile yarışan Erkut ve Can Soyak, Gökhan Çarmıklı ve Burhan Çavuşoğlu'ndan oluşan ekip, yakaladıkları 295 kiloluk dev bluefin orkinos ile en büyük balık ödülünü kazandı. Balık, Türkiye'de düzenlenen turnuvalarda yakalanan en büyük orkinos olarak kayıtlara geçti.

Ekibe ödülünü veren Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye rekorunu Seferihisar'da kıran katılımcılara teşekkür etti.

Seferihisar'ın bir cennet bahçesi olduğunu kaydeden Tunç, "Bu deniz çok bereketli, burası olağanüstü bir doğa. Şükürler olsun ki buradayız. Sizler onun ne kadar bereketli ne kadar güzel olduğunu kanıtladınız." dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.