Muğla'da öğrencilere okulda bağlama eğitimi

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir okulda öğrencilere bağlama eğitimi verildiği bildirildi.Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Mumcular Fuat Erten İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Mehmet Özçelik ile bir...

Muğla'da öğrencilere okulda bağlama eğitimi
25 Nisan 2018 Çarşamba 15:08

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir okulda öğrencilere bağlama eğitimi verildiği bildirildi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Mumcular Fuat Erten İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Mehmet Özçelik ile bir süre görüşen Geçin, müzik öğretmeni Semra Yıldırım tarafından öğrencilere verilen bağlama ve ritm kurslarında incelemelerde bulundu.

Geçin, burada yaptığı konuşmada, sanatla yetişen bireylerin daha vicdanlı, kültürlü, duyarlı ve sevgi dolu olduklarını söyledi.

Hedeflerinin sanatla donanmış bireyler yetiştirmek olduğunu anlatan Geçin, şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir' sözünde de önemini dile getirdiği ve bize çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkabilmemiz için göstermiş olduğu yollardan biri olan sanatı ulusal bir hedef olarak görüyor, bunu da ana amaçlarımız içerisinde bulunduruyoruz. Bu amaçlar ve uygulamalar doğrultusunda ülkemizin geleceği için bu çalışmalara hız kesmeden devam etmeyi ve örnek olmayı hedefliyoruz. Okulumuzda 42 öğrencimiz bağlama ve ritm dersleri alıyorlar. Her yıl kurslarımızı yenileyerek tekrarlamayı planlıyoruz."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.