Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı

Isparta'nın Senirkent ilçesine bağlı Akkeçili köyünde Emel G.(40) tartıştığı eski eşi Ramazan Yılmaz'ı(45) tüfekle öldürdükten sonra tandırda yaktığı iddiasıyla gözaltına alındı. Yılmaz'ın yanmış cesedi Antalya'da yaşayan oğullarının ihbarıyla ortaya çıkarken, komşuları Ahmet Çelik, çiftin boşanmasına rağmen birlikte yaşadıklarını söyledi.

Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı
21 Ekim 2021 - 09:39

Geçen yıl 23 Ekim tarihinde Isparta’nın Senirkent ilçesi Akkeçili köyünde meydana gelmişti. 3 çocuk annesi Emel Gür (41) ile boşandıktan sonra dini nikahla birlikte yaşadığı Ramazan Yılmaz (45) öldürdü.

Ramazan Yılmaz’ın eve alkollü gelmesi ile başlayan tartışmada Emel Gür dayanamayıp av tüfeğiyle ateş ederek Yılmaz’ı öldürdü, ardından da cesedini tandırda yaktı.
Cinayet, çiftin Antalya'da yaşayan en büyük oğlunun babasından haber alamaması üzerine köye gelmesiyle ortaya çıktı. İhbar üzerine köye gelen jandarma ve sağlık ekipleri, evin tandırında Ramazan Yılmaz'ın yanmış cesedini buldu. Gözaltına alınan Emel Gür, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEMİ

‘Tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanacak Emel Gür, iddianamede yer alan ifadesinde, Ramazan Yılmaz ile boşandıktan bir ay sonra kendisini tehdit ederek evine geri götürdüğünü ve imam nikahı kıyarak birlikte yaşamaya devam ettiklerini anlattı.

Ramazan Yılmaz’ın sürekli eski eşini düşündüğünü rüyasında bile eski eşinin ismini sayıkladığını söyleyen Emel Gür, cinayet günü tekrar tartışma yaşadıklarını açıkladı. 

Tüfeğin namlusunu kendi şakağına dayayan Ramazan Yılmaz'ın, sağ eliyle tutup sağ işaret parmağını tetiğin üzerine koydurttuğunu iddia eden Gür, Yılmaz'ın parmağıyla baskı yaparak tetiği çektirdiğini, bu sırada tüfeğin ateş aldığını, oğlunun da yaşanan bu olayı gördüğünü ileri sürdü.

Düşünüp ne yapacağına karar veren Gür, cesedi evinin bahçesine indirdiğini ve köydeki kişilerin görmemesi için oda şeklindeki tandıra cesedi koyduğunu söyledi.

Eve çıkıp yerdeki kan izlerini temizlediği ve halı kıyafet cinayete dair ne varsa eşyaları tandıra götürdüğünü açıklayan Emel Gür, orada bulunan kağıtlarla cesedi ve yanındaki eşyaları tutuşturduğunu ve tandırın üzerini sacla kapattığını belirtti. Olay sırasında kızı ve küçük oğlunun evde olduğunu, küçük oğlunun olayları gördüğünü, Antalya'dan gelen büyük oğluna da yaşananları anlattığını söyleyen Emel Gür, kızına ise babasının evden gittiğini söylediğini ifade etti.


Ramazan Yılmaz’a ait cep telefonunu Eğirdir Gölü’ne atan ve intihar süsü vermeye çalışan Emel Gür, geri döndüğünde cesedin yanmaya devam ettiğini ve ara sıra kontrol ettiğini açıkladı. Asıl planında sabaha kadar cesedin yanması olduğunu daha sonra da kalan parçalarını çuvala koyarak bahçedeki su kuyusuna atmayı düşündüğünü, ceset kokusunu bastırmak için de etrafta bulduğu plastik çaputu ateşe atarak yaktığını söyledi.


“CESEDİ YAKTIKTAN SONRA TELEVİZYON İZLEYİP ÇAY İÇTİK”

Kızı ve oğlu ile akşam çay içtiğini söyleyen katil, sabah olmadan gece karanlığında cesedi çuvala koymak için uyandığını, Antalya'da yaşayan oğlunun geldiğini, kendisine babasına ulaşamadığını ve nerede olduğunu sorduğunu, bunun üzerine de oğluna olup biteni anlattığını belirtti.

Anlatılanlar  kan dondururken olayla ilgili gelişmeler devam ettiği öğrenildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum