DEVA Partisi'ni Tanıyalım

Demokrasi ve Atılım Partisi, 9 Mart 2020’de kuruldu. Kurucular kurulu ilk toplantısını 10 Mart 2020’de gerçekleştirdi. Ali Babacan oy birliğiyle genel başkan seçildi. Siyaseten genel merkezden 81 il için atama yapmak yerine Türkiye’yi 18 bölgeye ayırarak kuruculardan oluşan komisyonlar kuruldu. Bu 18 ayrı komisyonda il dinamikleri dikkate alınarak özellikle alibabacan.org ve devapartisi.org üzerinden başvuru yapan isimler ile temasa geçildi.

DEVA Partisi'ni Tanıyalım
26 Kasım 2020 - 19:08 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 19:16
Reklam

Açılıştan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle DEVA PARTİSİ genel merkezi, dijital altyapısını da tamamlayarak 7 Temmuz 2020’de Türkiye’de ilk defa gerçekleşen dijital genel merkez açılışı yapmış oldu.

Türkiye’de geniş bir siyaset yelpazesinden önemli isimler Ali Babacan’ın genel başkanlığında DEVA PARTİSİ’nde buluştu.

Bu isimlerden bazıları eski bakan Nihat Ergün, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış olan Ramiz Ongun, Cem Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cem Avşar, Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir,

Dünyaca ünlü network kuruluşu LinkedIn’in Türkiye Bölge Direktörlüğü’nü yapmış olan Ali Rıza Babaoğlan, eski vekil Dengir Mir Fırat’ın kızı Münevver Helün Fırat, Ak Parti eski İstanbul vekili ve halen vekillik görevini sürdürmekte olan Mustafa Yeneroğlu gibi isimler partinin 90 kişilik kurucuları arasında yer aldı.

Demokrasi ve Atılım Partisi yani DEVA PARTİSİ kuruluşundan bu yana dünyanın ve ülkenin içinde bulunduğu pandemi şartlarına rağmen 77 ilde il başkanını atamayı ve il teşkilatını kurmayı başardı.

Bugüne kadar 30 ilde il kongrelerini gerçekleştirmeyi başardı.

Ali Babacan ismine ve DEVA PARTİSİ’ne yoğun bir ilgi ve teveccühün olduğunu hem sahadan hem de verilerden görebiliyoruz.

Resmi internet sitemizden parti çalışmalarımızda üye veya gönüllü olarak çalışmak için 110.000 kişinin üzerinde başvuru yapıldı. Tüm Türkiye’den gelen bu başvurular arasından birçok il başkanı seçildi.

İstanbul il başkanı Gürol Ayan veri tabanından yapılan başvurulardan seçilmiş bir il başkanı oldu.

İzmir’de ise şu ana kadar 3500 kişiye yakın isim, partimiz çalışmalarında görev almak, gönüllü olmak ve destek sağlamak için başvuru yaptı. Bu başvurular arasından il yönetiminde birçok arkadaşımız yer aldı.

İzmir’de 46 kişilik asil 23 kişilik yedek olmak üzere 69 kişilik bir yönetim kurulu kurduk. Bu yönetim oluşturulurken partimizin de tüzüğünde olan %35 cinsiyet kotasını ve %20 30 yaş altı gençlik kotasını birçok ili geride bırakarak aşmayı başardık.

Yakın zamanda yönetim kurulu üyelerimiz arasından 19 kişilik İl başkanlık kurulunu oluşturduk. İzmir’in her kesiminden, farklı meslek gruplarından, çeşitli uzmanlıkları olan ve en önemlisi de daha önce hiç siyaset yapmamış birçok isim DEVA İZMİR çatısı altında buluştu.

Bu güzel birlikteliği ve renkliliği daha ileriye taşımayı hedefliyoruz.

Hedeflerimiz;

Hedeflerimizin başında, bir ülkeyi ateşin içerisinden çıkararak, dünya güçlerine karşı dışarıda, yanlış yönetime ve çürümüş kurumlara karşı içeride mücadele vererek Milli Mücadeleyi başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açmış olduğu ilerici ve devrimci yolu takip etmek yer almaktadır. 

Ulu Önderin bize bıraktığı mirasa sahip çıkarak ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bu uğurda mücadele etmek en önemli hedefimizdir.

Yine hedeflerimize ulaşma yolunda; hukukun herkese lazım olduğunu hatırlayarak ve hatırlatarak, hukukun üstünlüğünü, ileri demokrasiyi ve düşünce özgürlüğünü öncü ilkelerimiz olarak her platformda savunmak, ülkemizin ekonomik olarak kalkınması için refah politikaları üretmek bir diğer öncelikli hedefimizdir.

Temel hedeflerimizin yanında;

İzmir’de 30 ilçemizin hepsinde temelleri sağlam, her kesime hitap eden, yerel dinamikleri temsil eden yönetimler ve teşkilatlar kurmayı hedefliyoruz.

İzmir'de DEVA Partisi'ni siyasetin ve toplumun tüm dinamiklerinde ve şehrin tüm platformlarında layıkıyla temsil etmeyi arzuluyoruz.

Bugüne kadar hiç siyaset yapmamış ama ülkenin geldiği bu baskı ve kriz ortamından rahatsız, bir şeylerin değişmesini isteyen özellikle gençlerimizi ve İzmirimizin kadınlarını siyasete kazandırmayı amaçlıyoruz.

Düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilecek, ülkenin sorunlarına dair çözüm önerileri ve raporları olan İzmirlilerin seslerini tüm ülkeye duyurabileceği bir alan oluşturmayı başarmak istiyoruz.

Şehrimizin şehircilik sorunlarını ve eksikliklerini dile getirerek yerel yönetime katkı sağlamayı ve çözüm sağlamayı hedefliyoruz.

Değişen dünya ve ülke koşullarına göre geleceğe yönelik teknoloji, ekonomi, tarım, eğitim, turizm gibi birçok alanda politika önerilerinde bulunmayı ve İzmir’in dinamiğini Türkiye siyasetine yansıtmayı hedefliyoruz.

Çıktığımız bu zorlu yolda azimle çalışarak, sorunların farkında ama çözüm önerileri ve stratejileri olan, dersine iyi çalışmış kadrolarla İzmir’de her kişiye dokunabilen bir teşkilat kuracağımıza inanıyorum.

Demokrasi ve Atılım Partisi
İzmir İl Başkanı

Seda Kaya Ösen


YORUMLAR

  • 0 Yorum