(MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı srail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki gösterdi.

DENİZLİ (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki gösterdi.MÜSİAD Denizli...

(MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı srail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki gösterdi.
15 Mayıs 2018 Salı 16:56

DENİZLİ (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki gösterdi.

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Biltekin, yaptığı yazılı açıklamada, ABD Tel Aviv Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasına yönelik alınan kararın, barışa ve kardeşçe yaşam umuduna ağır bir darbe vurduğunu ifade etti.

Yüz binlerce Filistinlinin, günler öncesinden başlayan yürüyüşlerle ABD'nin uluslararası hukuku hiçe sayan bu tutumuna karşı protesto gösterilerine başladığını ve tepkilerini demokratik yollarla ortaya koyduğunu aktaran Biltekin, şunları kaydetti:

"Son derece barışçıl bir eylem olmasına rağmen İsrail, geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bugün de terör devleti olduğunu en çirkin yüzüyle tekrar göstermiş, sivil vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen saldırılarla 50'nin üzerinde Filistinli kardeşimizin şehit olmasına, 2 bin 500'e yakın kişinin de yaralanmasına sebep olmuştur. Bilinmelidir ki, 3 semavi dinin kutsal mekanı ve Müslümanların ilk kıblesinin bulunduğu şehir olan Kudüs, Müslümanların namusudur. Masum insanlar üzerinde gerçekleştirilen katliamlar ve zulümler, bizleri bir an dahi Kudüs davamızdan vazgeçiremeyecektir. Müslümanlar olarak haklı mücadelemizi Kudüs'ün üstündeki kara bulutlar dağılıncaya kadar sürdürmekten yılmayacağız."

Filistin'de terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Biltekin, "Bizlere bir kez daha terörden ve şiddetten beslenen devlet olduğunu gösteren İsrail'i kınıyoruz. Tüm İslam alemine, Gazze’de İsrail tarafından akıtılan kanı durdurmaları için her türlü çabayı göstermeleri, İsrail işgal gücü ile mücadelesinde Filistin yönetiminin yanında yer almaları çağrısında bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.