Çal Belediyesi kadınları Çanakkale'ye götürüyor

DENİZLİ (AA) - Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçede Çanakkale'yi görmeyen kadın kalmayacağını söyledi.Çal Belediyesinin başlattığı tarihi ve kültür gezileri kapsamında Süller Mahallesi'nden 170 kadın, Çanakkale Savaşlarının...

Çal Belediyesi kadınları Çanakkale'ye götürüyor
16 Nisan 2018 Pazartesi 14:16

DENİZLİ (AA) - Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçede Çanakkale'yi görmeyen kadın kalmayacağını söyledi.

Çal Belediyesinin başlattığı tarihi ve kültür gezileri kapsamında Süller Mahallesi'nden 170 kadın, Çanakkale Savaşlarının yaşandığı yerleri görmeye gitti.

Çal Belediye Başkanı Akcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, önceki yıllarda 600 kadını Çanakkale'ye gönderdiklerini hatırlatarak, Türk tarihinde önemli bir yeri olan Çanakkale'ye tarihi ve kültür gezilerini yeniden başlattıklarını belirtti.

Bu yılın ilk kafilesinin Süller Mahallesi'nden yola çıktığını dile getiren Akcan, şöyle dedi:

"170 Süllerli bayan, Çanakkale'de atalarımızın 7 düvele karşı nasıl direndiğini yerinde görecek. Türkiye'de yaşayan herkes mutlaka Çanakkale'yi görmelidir. Bu kutsal toprakların ne şartlarda kazanıldığına en iyi tanıklık yapan yer Çanakkale'dir. 'Çanakkale'yi görmeyen kadınımız kalmayacak' sloganıyla kadınlarımızı Çanakkale gezisine gönderiyoruz. Çanakkale gezilerimiz devam edecek."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.