Haziran ayının sonunda Kanal İstanbul'un temeli atılıyor

Alınan son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Kulesi açılışında önemli açıklamalarda bulunuyor. Kanal İstanbul projesiyle ilgili Erdoğan, 'İnşallah haziran ayının sonunda Kanal İstanbul'u şehrimize kazandırmak üzere temeli atıyoruz' ifadelerini kullandı.

Haziran ayının sonunda Kanal İstanbul'un temeli atılıyor
29 Mayıs 2021 - 13:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle; 

Kule ile görüntü kirliliği ortadan kalktı. Dünyada örnek teşkil edecek bir proje oldu. AK Parti çevreciliğin ispatını bugüne kadar yaptığı yatırımlarla ortaya koymuş bir partidir. Çevrecilik lafla olmuyor. Öyle lafla peynir gemisi yürümüyor.

Yeni dönemin sembol eserlerinden biri oldu

Ülke genelinde yaygınlaştırmayı planlıyoruz.

 

Son dakika... Çamlıca Kulesi açılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar
 

 

Bu kule aynı zamanda İstanbul'un en yüksek yapısına da sahip oldu. 100 radyonun aynı anda yayın yapabileceği sayısal ve karasal yayını da beraber verebilecektir. Böylesine önemli işlevlere sahip Çamlıca Kulesi inşasında emeği geçen tüm kurumlarımızı, yüklenici firmadan, mühendisinden işçisine herkesi tebrik ediyorum.

Türkiye dünyanın en stratejik coğrafyasında kurulmuş bir ülke. Bu ülkede İstanbul tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

İstanbul her geçen yıl daha da güzelleşmektedir. Ayasofya'yı hamdolsun 1 yıl önce açtık. Ardından dün Taksim'de camiyi inşa edip açtık. İnşallah haziran ayının sonunda Kanal İstanbul'u şehrimize kazandırmak üzere temeli atıyoruz.

İstanbul'a belediye başkanı seçildiğimizde karşımıza öyle bir İstanbul verildi ki içimiz burkuldu. O kara bulutları birer birer dağıttık.

CHP işte o Ümraniye çöplüğünün patlamasına seyirci kaldı. Şimdi orada spor tesisleri var. Temizliğinden ulaşımına, suyundan doğalgazına hiçbir unsuru ihmal etmeden İstanbul'u baştan sona eserlerimizle adeta yeni baştan inşa ediyoruz. Getirilen her hizmeti adım adım takip ettik.

Bazılarına bu gerçekleri anlatmak ah kardeşlerim... Anlamıyorlar. Halbuki dünyanın en büyüklerinden biri olan İstanbul Havalimanı sadece İstanbul'a mı hizmet veriyor. Kuzey Marmara Otoyolu sadece İstanbul'un ulaşımını mı kolaylaştırıyor. Çay simidi ile balık ekmeğiyle kestanesiyle lokmasıyla turşusuyla sokaklarındaki tüm lezzetleriyle yaşamıyorsanız bu şehri hak etmiyorsunuz demektir.

Bundan sonra da Rabbimin verdiği her nefesi şehrimize hizmet için kullanmak en büyük duamızdır. Çamlıca Kulesi'ni İstanbul'a armağan ediyoruz. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum