Birazda biz suçlu degilmiyiz ?


Abdülvahit KOÇ

Abdülvahit KOÇ

03 Aralık 2017, 11:33

Toplumumuz günden güne bozuluyor dediğimiz zaman,bize kızanlar oluyor ,iyi demiyelim ama demesek düzelecek mi?

 Günlerdir haberlerde bir olay var daha hayatının baharında dediğimiz bir yaşta bir genç kızımız günlük tutulan bir otel odasında öldürülüyor ,bu nasıl bir canilik,bu nasıl bir insanlık ki gencecik bir filizi toprağa vermek durumda kalıyoruz.

 Evet toplum olarak bu tür olaylara alıştırıldık tabi ,bir iki gün şaşkınlık ve üzüntülü bakışlarla izler ,sonra normal hayatımıza geri döneriz. Hayat kadınları diye hayıflanan kadınlarımız aslında hayat kadını değildir hayatına tecavüz edilmiş çalınmış kadınlarımızdır. Baskı sonucu kaybolan hayatların sonucunda toplumda oluşan ahlaksızlık cinnet vb. gibi etkenler bunun getirisi olan hayatlardır.  Artık ayna ile yüzleşmenin sizce vakti gelmedi mi. Aynı suyu içip aynı havayı solumuyor muyuz. Sorun varsa sende o sorunun parçasıdır. 

Ve biliyormusunuz kadın dernekleri korkusundan, kimsede gencecik bu kızın günlük kiralanan bir evde ayrılmak istediği erkek arkadaşı ile ne işi var sorusunu soramaz ,cesaret bile edemez .

Şimdi bu yazı yı okuyan ,anlayışı kıt veya beyin mekanizması doğru çalışmayan kişiler 

"Suçlu bu gencecik kız mı ?  Yani" deyip  eleştiri boyutunu seviyesiz hale getireceklerdir.

Ama bunu demiyoruz !!

Suçlu genç kızımız demek istemiyorum,onu bu gencecik hayatından mahrum eden kişiye zaten insan demek bile istemiyorum,bir insan bunu nasıl yapabilsin ,ama birazda düşünelim ,artık bu ve benzeri olaylar neden oluyor bunda bizlerin hiç mi suçu yok ?

Daha öncede bunun gibi bir çok olay duyduk izledik ,yine gencecik bir kızımız , vahşice erkek arkadaşının evinde parçalara ayrılmıştı ,bunu yapan cani, tabiki suçlu,hatta insan vasfı taşımayan bir cani hemde, ama elimde olmadan şu soruda geliyor aklıma 

Annesinin koynunda uyuması gereken yaşta bir kızın gecenin bir vaktinde bardan sonra erkek arkadaşının evinde ne işi var burada toplum olarak ,aile ler olarak hiç mi suçlu değiliz ?

Sosyal medyada tamamen yalan ve iftira dolu haber resimleri ile müslümanları çirkin göstermek için yaşlı bir adamın yanında torunu olacak yaşta bir kızı gösterip dine,İslam'a hakaret etmeye çalışan soysuzlar nerede şimdi?

Torunu olacak yaşta bir kız ile ilişkisi var deyip magazin haberleri yapanlar ,bunu da normal miş gibi gösterenler nerede şimdi?

Genç kızlarımızı,genç erkeklerimizi bu tür tuzakların içerisine atan çağdaş görünümlü kişiler nerede ?

Tabi bu olay onların başına gelmedi, hala çağdaşlık türküleri ile milleti böyle tuzaklara nasıl düşürürüz derdinler ,yazıkki olan gencecik filizlere oluyor

Yıllar önce bir haber izlemistim ,bir genç, kız arkadaşı ile İnternet üzerinden tartışıp kendini evin balkonundan aşağıya atmış ve ölmüştü,o acılı babası millete ders niteliğinde ,suçlu benim demişti, evet ben oğlumun her istediğini yaptım ,yaptığı veya yapmak istediği herşeyi onayladım,ben oğluma hiç hayır demedim ,hayat ona birkez hayır dedi ve oda buna dayanamadı demisti.

Bu olayda alınması gereken çok şey var aslında fazla uzatmak da istemiyorum aslında ,fakat ders almamız gerektiğini söylüyorum.

Bu tür olaylarda hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum.

Ama nolur bu olaylardan bir ders alalım. !!!

Suçlu tabi insan vasfı taşımayan caniler de ama birazda biz suçlu değil miyiz ?

(@abdulvahitkoc)  
https://twitter.com/abdulvahitkoc?s=08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.