Afyonkarahisar’da Turizm Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar’da Turizm Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler, Sultan Divani Mevlevihanesi önünden Taş Medrese’ye kadar kortej yürüyüşüyle başladı. Halk oyunları gösterisinin ardından...

Afyonkarahisar’da Turizm Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
16 Nisan 2018 Pazartesi 15:49

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar’da Turizm Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler, Sultan Divani Mevlevihanesi önünden Taş Medrese’ye kadar kortej yürüyüşüyle başladı.

Halk oyunları gösterisinin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce, Taş Medrese’de "Karma Yağlı Boya Resim Sergisi" açıldı.

Programda konuşan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Amerika, İngiltere ve Fransa gibi gelişmiş ülkelerin sanayiden elde ettiği gelirden fazlasını turizmden elde ettiklerini söyledi.

Tutulmaz, turizmin bir toplumun refahının artırılmasında en kolay sektör olarak nitelendirerek, şunları kaydetti:

“İlimiz açısından baktığımızda da turizminin her türlü alanının burada olduğunu görüyoruz. İlimizi tanıtırken termalin, mermerin, lezzetin ve tarihin merkeziyiz diyoruz. Termal, lezzet ve tarih turizmin en önemli ayaklarından 3'nü oluşturuyor. Bunun dışında doğa turizmi açısından birçok kaynağımız var. Spor turizmi açısından önemli değerlerimiz var. Fuarlar, kongreler ve benzeri özellikleri nedeniyle de yine turizm açısından ilimizin önemli değerleri var. Ancak bu değerlerimizi 900 bin civarında kayıtlı turist ziyaret etmiş. Bu potansiyelimiz açısından baktığımızda aslında çok az bir rakam. Bu rakam sadece kayıtlı olarak bize ulaştı. Kayıt dışı ilimizi ziyaret edenler bu rakamı arttırmaktadır."

Konuşmanın ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğrencileri müzik dinletisini sundu.

Turizm Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Afyonkarahisar İnanç Turizmi" konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Programa Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve çok sayıda davetli katıldı.


Etiketler; #turizm haftası
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.