Afyonkarahisar'dan kısa kısa - Kızılören'de çevre düzenlemesi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar ilçesinde, Afyonkarahisar Valiliğince yürütülen Okullarda Eğitim ve Öğretim Kalitesini Artırma Projesi çerçevesinde öğrenciler sanatçılarla buluştu. Okullarda Eğitim ve Öğretim Kalitesini Artırma Projesi kapsamında...

Afyonkarahisar'dan kısa kısa - Kızılören'de çevre düzenlemesi
16 Nisan 2018 Pazartesi 15:46

AFYONKARAHİSAR (AA) - Dinar ilçesinde, Afyonkarahisar Valiliğince yürütülen Okullarda Eğitim ve Öğretim Kalitesini Artırma Projesi çerçevesinde öğrenciler sanatçılarla buluştu.

Okullarda Eğitim ve Öğretim Kalitesini Artırma Projesi kapsamında Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal İlköğretim Okulu, Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu ve Dinar Fen Lisesi okullarından öğrencilerin katılımıyla düzenlenen Kariyer Günleri'ne, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu konuk oldu.

Topluluk üyeleri hem müzisyenliği tanıttı hem de öğrencilere dinleti sundu.

Etkinlikte ayrıca fantastik çocuk kitapları yazarı Gündüz Öğüt, yazarlık mesleğini tanıtılarak kitaplarını imzaladı.

Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin program sonunda yaptığı açıklamada, Okullarda Eğitim ve Öğretim Kalitesini Artırma Projesi'nin son derece güzel bir şekilde gerçekleştiğini, Kariyer Günleri'nin öğrencilere çok şeyler kattığını söyledi.

- Kızılören'de çevre düzenlemesi

Afyonkarahisar’ın Kızılören ilçesinde belediye tarafından yapılan çevre düzenlemesi kapsamında 2 bin 500 süs fidanı dikildi.

Kızılören Belediyesi tarafından ilçeye giriş güzergahı üzerindeki yolda çevre düzenlemesi yapılarak, 2 bin 500 adet süs fidanı toprakla buluşturuldu.

Belediye Başkanı Ali Erol da çalışmalara bizzat katılarak fidan dikti.

Erol, yaptığı açıklamada, "Bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte ilçemiz içerisinde ve çevresinde çevre düzenlemesi yapıyoruz. Geçen yıl ilçemiz çevresine çevre düzenlemesi kapsamında 2 bin 500 süs fidanı dikimi yapmıştık. Bu yıl yine 2 bin 500 adet süs fidanı diktik. Bu fidan dikimini, geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz." dedi.


Etiketler; #Dİnar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.