AB zirvesinde davetsiz misafir… Bir anda toplantıya daldı! Bakanlar şaştı kaldı

Aralık 2019 da Çin de ortaya çıkan corona virüsü kısa sürede dünyayı etkisi altına aldı. Şimdiye dek 58 milyon kişiye bulaşan, 1.3 milyondan fazla insanın da ölümüne yol açan virüs hayatın akışını derinden sarstı. İş ve eğitim hayatı da bundan nasibini alırken, milyonlarca öğrenci ve çalışan, derslerini ve işlerini bilgisayar başından yürütmek zorunda kaldı. Kriz öyle bir […]

AB zirvesinde davetsiz misafir… Bir anda toplantıya daldı! Bakanlar şaştı kaldı
21 Kasım 2020 - 20:57 - Güncelleme: 21 Kasım 2020 - 20:59

Aralık 2019 da Çin de ortaya çıkan corona virüsü kısa sürede dünyayı etkisi altına aldı. Şimdiye dek 58 milyon kişiye bulaşan, 1.3 milyondan fazla insanın da ölümüne yol açan virüs hayatın akışını derinden sarstı.

İş ve eğitim hayatı da bundan nasibini alırken, milyonlarca öğrenci ve çalışan, derslerini ve işlerini bilgisayar başından yürütmek zorunda kaldı.

Kriz öyle bir boyuta ulaştı ki uluslararası siyasette de yeni çözümler devreye girdi. Diplomatik toplantıların birçoğu online olarak yapılmaya başlandı. Ancak kritik bilgilerin paylaşıldığı bu toplantıların güvenli olup olmadığı tartışmalarını alevlendirecek bir olay yaşandı.

Daniel Verlaan, bakanları karşısında görünce şaşkınlık yaşadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum